1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Adalet karanlıkta kaldı
Adalet karanlıkta kaldı

Adalet karanlıkta kaldı

Diyarbakır'da elektrik kesintileri adliye binasını da vurdu.

A+A-

Diyarbakır'da sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı mağdur ederken, Diyarbakır Adliyesi'nde de duruşmalar kesinti nedeniyle ertelendi. Baro Başkanı Avukat Tahir Elçi, "Kentte elektrik kesintileri vatandaşı mağdur ediyor. Türkiye'nin iş yükü fazla olan adliyelerinden biri olan Diyarbakır Adliyesi'nde jeneratör sisteminin de bozuk olması kabul edilir bir şey değil" dedi.

Yıllardır sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı Diyarbakır'da vatandaşların her geçen gün mağduriyeti artıyor. TMK 10. Madde ile görevli mahkemelerin de bulunduğu Diyarbakır Adliyesi'nde kesintiler nedeniyle jeneratörler arıza yaptı. Diyarbakır Bölge İdare Mahkemesi, İş Mahkemesi ve İcra Mahkemelerinin bulunduğu ek binanın jeneratörleri tamir edilemeyince bugünkü duruşmalar ertelendi. Öğleden sonraki duruşmalar ise elektriğin gelmesiyle yapılabildi.Kalitesiz hizmet verildiği gerekçesiyle TEİAŞ ve DEDAŞ'ı eleştiren Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, "Diyarbakır'da elektrik dağıtım işini yapan DEDAŞ, bu kente hizmeti kalitesiz sunuyor. Yurttaşlar da çoğu kez mağdur oluyor. Bu kesintiler yıllardır sürüyor ve hayatı bir işkenceye dönüştürmüştür.

Binlerce Diyarbakırlının elektronik aletleri kesintiler nedeniyle bozulmuş. Çok büyük mağduriyetlere neden olmuştur. Adalet hizmeti de bu kesintilerden nasibini aldı. Bu adliye binasında Türkiye'nin en önemli davaları görülüyor, yoğun kapsamlı davalara bakan bir adliyede elektrik kesintilerinin yanı sıra kaliteli bir jeneratör sisteminin olmaması kabul edilir bir şey değil. Yetkililerin derhal bu konuda önlem alması gerekir. Birçok vatandaş ve avukatımız mağdur olmuştur" dedi.

HABERE YORUM KAT