1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adalet Bakanlığına Öcalan başvurusu
Adalet Bakanlığına Öcalan başvurusu

Adalet Bakanlığına Öcalan başvurusu

DTKSağlık Meclisi, bağımsız bir doktor heyetinin İmralı Adası'na gitmesi için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e başvuruda bulunuldu.

A+A-

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın yaşadığı sağlık sorunlarına ilişkin Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e başvuruda bulundu. Adalet Bakanlığına yapılan başvuruda Öcalan'la görüşmelerin yapıldığı hatırlatılarak, “Bu süreç tüm halkımız ve Türkiye kamuoyu tarafından ilgi ve destekle karşılanmaktadır. Sayın Abdullah Öcalan, gerek milletvekili heyeti ile gerekse de ailesi ile yaptığı son görüşmelerde sağlık problemlerinden kaynaklı sorunları tespit etmesi için bağımsız bir sağlık heyetinin İmralı F Tipi Cezaevine gitmesinin önemli olacağını vurgulamış ve bu durum kamuoyuna yansımıştır.

Demokratik Toplum Kongresi olarak bünyemizde bulunan Sağlık Meclisimizin gerçekleştirdiği son toplantısının sonuç bildirgesinde İmralı F Tipi Cezaevine bağımsız bir sağlık heyeti gönderme için hazırlıklarının tamamlandığını kamuoyuna ifade etmiştir. Alanlarında uzman olan bir doktor heyetinin İmralı F Tipi'ne gitmesi her açıdan çok anlamlı bir gelişme olacaktır. Bakanlığınızın söz konusu heyetin İmralı F Tipi Cezaevine Sayın Öcalan'ın sağlık kontrolünü gerçekleştirmek üzere gitmesini talep etmekteyiz” denildi. Açıklamada, gerekli yasal izin ve koşulların oluşturulması talep edildi.

HABERE YORUM KAT