1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Acu'dan tıp bayramı mesajı
Acu'dan tıp bayramı mesajı

Acu'dan tıp bayramı mesajı

Diyarbakır'ın Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Dermanbaba Lakaplı Yılmaz Acu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

A+A-

Bağımsız Meclis Üyesi Acu, mesajında, ilk olarak sağlık alanında atılan adımlara değindi. Dermanbaba Acu, “Ülkemizde ve Diyarbakır'da sağlık alanında önemli çalışmalara imza atan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Yaşadığımız çağdaki gelişmiş ülkelerde, sağlık hizmetleri devletin en öncelikli sorunları arasında yer almaktadır. Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ülkelerin gelişmişliği bakımından önemli bir göstergedir” diye konuştu.

Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında fiziki şartların yanı sıra hekimlere de büyük görevler düştüğünü belirten Acu “İnsanlığın varoluşuyla birlikte ortaya çıkan hekimlik mesleği, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri sağlık hizmetlerindeki ulaştığı başarı oranıdır. Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında fiziki şartların yanı sıra hekimlerimize de büyük görevler düşmektedir. Bu kapsamda iyi eğitim almış, modern tıbbın tüm imkanlarını kullanabilen ve ürettiği hizmetlerden memnun olan hekimler, yarınlara umutla bakabilen sağlıklı toplumların oluşumuna büyük katkılar sağlayacaktır. Hekimlerimiz, ülke koşullarındaki tüm zorluklara rağmen, kutsal bir mesleği yerine getirmenin bilinciyle, halkımıza sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlamak için büyük çaba göstermektedirler.

Ulu Önder Atatürk'ün ifade ettiği gibi sağlımızı emanet ettiğimiz Türk Hekimlerinin, bu özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine olan inancım sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının, 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT