1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Acu çekildi iddialarını yalanladı
Acu çekildi iddialarını yalanladı

Acu çekildi iddialarını yalanladı

30 Mart yerel seçimlerinde Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Yılmaz Acu bazı çevrelerce iddia edilen adaylıktan çekildi sözlerini yalanladı.

A+A-

En iyi Yenişehir için en iyi derman sloganıyla çalışmalarını sürdüren Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Yenişehir için adaylık başvurusunu yapan Dermanbaba gece gündüz demeden insanlık namına hizmet ettiğini belirterek, hakkında çıkan adaylıktan çekildi iddialarını da mesnetsiz bulduğunu söyledi.

Acu yaptığı açıklamada adaylıktan çekilmesinin söz konusu olamayacağını belirterek şunları söyledi:

Ben Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis üyesi adayıyım ve adaylıktan çekilmem hiç bir şekilde söz konusu olamaz. Çalışmalarım aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmaları bir yana yardım talebinde bulunan yardıma muhtaç insanlarada elimden geldiğince yardımcı oluyorum. Çalışmalarım sırasında ziyarete gittiğim onlarca dostumuz çekildiğimi söylediler, ardından telefonlarla arayıp çekilmiş olduğumu söyleyen dostlarım oldu. Bunları kim ne diye uyduruyor bilmiyorum ama çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmek yakışık bir durum değil. Ben çekilmedim kararlıyım, inanıyorum. Yenişehir halkı bana inanıyorum bende onlara inanıyorum. Çok olumlu gelişmeler var. İnşallah Yenişehir halkının desteğiyle 30 Mart seçimlerinden zaferle ayrılacağım. Eğer bana bu imkan verilirse güzel, köklü ve kalıcı çalışmalarım olacak. Yoksulun sesi olacağım, güzel hizmetler için mücadele edeceğim,sağolsunlar çok güzel insanlarla tanışıyorum büyük bir destek var,laik olmaya çalışacağım inşallah.

Acu "Rüşvet'i alan da veren de melundur!"

Rüşvetin haram olduğunu açıklamasında dile getiren ve Rüşveti alanda verende melundur diyen Acu, “Benim dinime göre hırsızlık da rüşvet de haram ve eğer ben hırsıza rüşvetçiye destek çıkıp onlara oy vererek önlerini açarsam o hırsızlığa ortak olmuşum demektir. Hem de cebime tek kuruş girmediği halde hırsızlık hanedanlığının hükümranlığını sürdürüp ben sürünerek yaşadığım halde bu günahı işlemiş olacağım.Dolayısı ile benim dinimde, İslam'da böyle bir şey asla affedilmez, mahşerde hesabı sorulur. Dönen pisliklerin, rüşvet çarkının bal gibi farkındayız hepimiz. Bu dünyada belki kandırırsınız milleti ama diğer tarafta bunu yemezler. Görülüyor ki, Peygamberimiz (s.a.v), rüşvet alıp verenlere ve aracı olanlara Allah'ın lanet ettiğini açıkça bildirmiş ve yerlerinin Cehennem olacağını açıkça beyan etmiştir.Allahın izniyle seçilirsem bunlara fırsat vermeyeceğim güzelliklerin insanlığın hizmetin yanında olacağım” dedi

Acu son olarak hiçbir partiye destek vermediğini ve böyle bir desteğinin olmayacağını sözlerine ekleyerek, “Ben halkımı satmam, ve hiçbir partiye desteğim yok” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT