1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Acılı Ailelerden Baydemir'e Teşekkür Ziyareti
Acılı Ailelerden Baydemir'e Teşekkür Ziyareti

Acılı Ailelerden Baydemir'e Teşekkür Ziyareti

Dicle Nehri’nde boğularak yaşamını yitiren Perihan Demir ve Aynur Kanar’ın aileleri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ederek cesetleri çıkaran ekiplere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

A+A-

27 Temmuz Pazar günü halı yıkamaya gittikleri Dicle Nehri’nde boğulan Perihan Demir ve Aynur Kanar’ın aileleri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir konuklarını makamında ağırlarken yaşadıkları acıyı paylaştıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici’nin de hazır bulunduğu ziyarette; aileler, su altı kurtarma ekiplerinin 4 gün boyunca canla başla çalışıp kendilerine yardımcı olduklarını belirterek Baydemir ve Bilici’ye teşekkürlerini iletti.

 

Baydemir de yaşanan acının çok büyük olduğunu söyleyerek “İnşallah bu kent böylesi bir acıyı bir daha yaşamaz” dedi. Havaların ısınmasıyla birlikte hemen her hafta bu tip boğulma haberleri aldıklarını söyleyen Baydemir “Örnek çalışmalara imza atan ekiplerimiz bu tip ihbarları alır almaz elinden geleni yapmaya çalışıyor. Buradan yeniden sesleniyorum. Lütfen dikkatli olalım, tedbirsiz girilmemesi konusunda duyarlılık gösterelim” dedi. Baydemir, başta İtfaiye Daire Başkanı ve Sualtı Arama Kurtarma Ekibi olmak üzere bu konuda çaba gösteren herkese teşekkür etti.