1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Acil Para Bulmak İsteyenlere Öneriler
Acil Para Bulmak İsteyenlere Öneriler

Acil Para Bulmak İsteyenlere Öneriler

Acil paraya ihtiyacınız varsa, tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor.

A+A-

Acil paraya ihtiyacınız varsa, tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. En fazla tercih edilen ve en kolay para bulma yollarını sizin için derledik. Acil para bulmak istiyorsanız ilk olarak, herkesin ilk tercih olarak seçtiği, bankalardan kredi almayı düşünebilirsiniz. Bankalardan kredi alabilmek için, BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından belirlenen koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşulların başında kredi notu yüksekliği ve gelir belgesi beyanı yer alır.
 
Elbetteki işin en kolayı bulmaktadır ama kimsenin kimseye güvenmediği bu dönemde bankasız kredi bulmaz zordur. .Acil para bulmak isteyenler bankalardan kredi almak istediğinde, kredi notu ile sıkıntı yaşıyorlarsa, kredi notunu yükseltmek için borçlarını zamanında ödemenin yanı sıra, hesaplarından yüklü para transferleri yapabilirler. Böylece kredi notu hızlı bir şekilde yükselişe geçecektir. Fakat, bu noktada bilmeniz gereken en önemli nokta, bu para transferi gerçekleşirken bankalarda borcunuz bulunuyorsa, yatırdığınız para borç için çekilebilir. Bu işlemi borcunuz olan banka yerine, başka bir bankadan yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun içinde bankalardan şeklinde hizmet veren firmalardan destek alabilirsiniz.
 
Acil para bulmak isteyenelere öneriler konusunda verebileceğimiz diğer bir tavsiye ise, özel sektörde çalılıyorsanız, şirketinizden kredi talebi bulunmanız olacaktır. Son yıllarda, bazı özel şirketler uzun süredir kendileri ile çalışan personellerine, maaşlarının belli katı kredi imkanı sunuyorlar. Bu kredi imkanını da faizsiz olarak sunuyorlar. Bu yüzden böyle bir imkanınız varsa, şirket yetkiliniz ya da şirket muhasebe departmanınız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Para bulmanın diğer bir yolu ise, evden ek iş yapmak olacaktır. Mevcutta çalışsanız da çalışmasanız da, evden pek çok alanda ek iş yapabilirsiniz. El becerinize yönelik işlerin yanı sıra, yazı yazarak ya da çeviri yaparak da para kazanma şansınız var. Bunlardan hangilerine yeteneğiniz olduğunu keşfetmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında senetle para verenler ile de son noktada çalışmayı düşünebilirsiniz. Bulunduğumuz dönem içerisinde de mevsimlik yapabileceğiniz işler bulunuyor. Özellikle tatil beldelerinde dönemsel eleman arayan çok fazla yer bulunuyor. Üstelik üç ayda kazabileceğiniz paralar da tahmin edeceğinizden çok daha fazla olacaktır.  
 

HABERE YORUM KAT