1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Acil kayyum aranıyor
Acil kayyum aranıyor

Acil kayyum aranıyor

Mahkeme,yönetimi olmayan Diyarbakırspor'a yazı yazarak kayyum ataması için 5 aday bildirilmesini istedi. Aksi takdirde kulübün feshedilmesi için dava açılarak bu iş sonlandırılacak.

A+A-

KAYYUMA ADAY YOKSA FESİH

4 yıl içinde Süper Lig'den amatöre kadar düşen Diyarbakırspor'da 1.5 ay önce yapılan kongrelerde sonuç çıkmaması ve daha önce kayyum olarak atanan Nurettin Uğur'un görev süresinin de sona ermesinden dolayı gözlerin çevrildiği Asliye Sulh Mahkemesi'nden çarpıcı bir karar çıktı. Kayyum olmak için kimsenin başvuruda bulunmaması üzerine emniyet aracılığıyla kulübe ihtar çeken mahkeme,kayyum adaylığı için vasıfları uyan,kulüple maddi konularda davalık olmayan,alacağı bulunmayan 5 kişinin aday olarak bildirilmesini istedi.

Bir hafta içinde kayyum adaylığı için başvuru olmadığı takdirde kulübün feshedilmesi için yasaların emrettiği ölçüde dava açılacağı öğrenildi.

YOZGAT'A GİDEBİLECEK Mİ?

Bu arada yarın oynanacak Yimpaş Yozgatspor maçına çıkılıp çıkılmayacağı belli değil. Yönetim,teknik heyet ve çalışanların olmadığı Diyarbakırspor'da iki hafta önce ulaşım masrafları karşılanamadığı için Kocaeli'ne gidemeyen,geçen hafta da kendi insiyatiflerini kullanarak iç sahadaki Arsinspor maçına çıkmayan futbolcular için uçak parası temin edilemediği öğrenildi. Takımın karayolu ile gitmesi için gerekli olan yakıt,otel ve yemek masrafının da karşılanamadığı,büyük ihtimalle Yozgat'a gidilemeyeceği ifade edildi.

BU DEFA İHRAÇ KESİN

Bu sezon 2 maça çıkmayan ancak sezon başında TFF tarafından '1 sezonda 2 maça çıkmayan takım ihraç edilir' maddesinin  'bir lig devresinde 2 maça çıkmayan takım ihraç edilir' şeklinde değiştirilmesi sayesinde lige devam edilmesine karar verilen Diyarbakırspor,yarınki maça çıkmazsa bu kez kesin ihraç edilecek.

Öte yandan Arsinspor maçında doktor ve özel güvenlik  bulundurulmaması  nedeniyle PFDK tarafından kulübe 4 bin TL para cezası verildi.

HABERE YORUM KAT