1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Açık hava toplantısı
Açık hava toplantısı

Açık hava toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Meclisi'nin eylül ayı toplantısı açık hava toplantısı ile gerçekleştirildi.

A+A-

Sur ilçesine bağlı Bağıvar Mahallesi'nde gerçekleştirilen toplantıya Sur İlçe Belediye Eşbaşkanı Seyit Narin, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda Sur İlçe Belediyesi'nin 1 aylık gelir ve giderlerinin okunmasından sonra konuşan Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin, Sur Belediyesi'nin her ay düzenli olarak açık hava halk meclisi toplantısı yaptığını söyledi.

Narin, "Halk meclisi toplantısında belediyenin şeffaf ve katılımcı yerel yönetiminin halkımız ile gerçekleştirdik. Bağıvar Mahallesi'nde 5. toplantımızı yaptık. Bağıvar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımızın 1 aylık belediyemizin gelir ve giderini arz ettik. Vatandaşlarımızın gelir gider konusunda kaygısı ve şüphesi olması durumunda cevaplandırmak için muhasebe müdürümüz yetkili harcamalar ve encümen üyesi arkadaşlar kuruşuna kadar hesabını vermeye açıktır. Türkiye'de birçok belediyede söylem var olmakta.

Sur Belediyesi olarak ilk gün dediğimiz gibi sözümüz pratiğimiz kadar olacaktır. Belediye hizmetleri 5 yıllık stratejik çalışma programını vatandaşımızla birlikte almaktayız. Düşünce ve önerileri karar haline getirip belediye ve yönetim olarak uygulamakta mükellefiz. Belediyemizde karar verecek kişiler vatandaşlarımızdır. Yapmış olduğumuz toplantı Ortadoğu'da saldırılara maruz kalan Suriye ve Sincar bölgesindeki vatandaşlar belediyeler tarafından ve Sivil Toplum Kurumları (STK) tarafından başlatılmış olan kampanyaya Bağıvar Mahallesi'ne yapmış oldukları üstün düzeydeki yardımlarından teşekkürlerimi sunarım" dedi.
Toplantı, karşılıklı fikir alışverişlerin ardından sona erdi.


(BE-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT