1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Açık hava toplantısı
Açık hava toplantısı

Açık hava toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Eşbaşkanı Seyit Narin ve Fatma Işık Barut ile belediye meclis üyelerinin katılımıyla halkla açık hava toplantısı yapıldı.

A+A-

Sur ilçesine bağlı tarihi Sülüklü Han'da gerçekleştirilen toplantıya ilçe esnafı, Sur İlçe Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra konuşan Sur Belediye Eşbaşkanı Seyit Narin Gazi Caddesi'nin ilçesinin önemli, değerli ve tarihi caddelerinden olduğunu ve bu caddeyi esnafın istediği şekilde düzenleyeceklerini söyledi.

Narin, "Gazi Caddesi'ne ilişkin 1 hafta içerinde düzenlemeler yapılarak siz değerli esnafımızın hizmetine sunacağız. Yine turistik satış yapan yerlerden olan Çarşıya Şewete ile ilgili düzenleme ise Büyükşehir Belediyesi, vakıflar ve esnafımızla yapılacak ortak bir çalışma olacaktır. Diyarbakır'ın tüm temizlik sorunları ise tek elden yürütülecektir. Belediyelerimizle koordinasyonlu çalışmamız sonucunda temizlik sorunu da halledeceğiz.

Yol, kaldırım işgali konusunda ise yeniden yapılandırmaya gideceğiz. En kısa sürede esnaf ve vatandaşlarımız rahat bir nefes alacaktır. Ortadoğu'da yaşayan her yurttaş yarın engelli olma riskini taşımaktadır. Bugün engelli vatandaşlarımızın hakları verilmemiş olabilir. Belediye olarak engellilere yönelik her türlü çalışmayı yapacağız. Engelli hakkı ertelenebilir bir durum değildir, en kısa sürede Sur ilçemizin tarih kokusunu yine yayacağız'' dedi.

"BELEDİYEYİ HALK İLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Sur Belediye Eşbaşkanı Fatma Işık Barut ise esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek daha güzel bir ilçe için yapılması gerekenleri konuştuklarını söyledi. Barut, "Toplantılarımızda bir karar aldık.

Halkla beraber belediyeyi yöneteceğiz. Bu doğrultuda ilk toplantımızı Nisan ayında yapmıştık. Mayıs ayının 2. toplantısında yine halkla beraberiz yapıyoruz. Burada halkın öneri ve görüşlerini alarak birlikte daha güzel neler yapılabileceği konusunu tartışıyoruz. Bu toplantıların çok faydalı olduğu kanaatindeyim. Halk ile birlikte karar almaktan dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

Toplantıya katılan esnaf ve vatandaşlar da daha iyi hizmet için neler yapılması gerektiği konusunda fikirlerini beyan etti.


(BE-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT