1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Acı tablo: ölü sayısı 40'a çıktı
Acı tablo: ölü sayısı 40'a çıktı

Acı tablo: ölü sayısı 40'a çıktı

Terör örgütü IŞİD'in Kobani'ye saldırısını gerekçe göstererek düzenlenen izinsiz gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a yükseldi.

A+A-
Van'da IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde rastgele ateş açılması sonucu yaralanan ve hastanede tedavi gören Yunus Aktaş, yaşamını yitirdi. Diyarbakır'daki gösterilerde  Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi'nde yaralanan ve Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Mesut Menekşe'de (42), hastaneden taburcu edildikten sonra evinde fenalaşarak bugün hayatını kaybetti.
 
Kobani eylemlerinde ölü sayısı 40'a yükseldi.
 
Öte yandan geçen akşam Gaziantep'te yaşanan çatışmada 4 kişinin ölümü, Bingöl'de polislere düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 2 polis ve saldırıyı düzenleyen ve ölü olarak ele geçirilen 4 PKK'lı ile birlikte Kobani eylemlerinde çıkan olaylarda ölenlerin sayısı 40'a yükseldi.
 
Ölenlerin isimleri şöyle:
 
Diyarbakır (13); Mahsum Çoban, Hasan Gökgöz, Baver Şeyhanoğlu, Turan Yavaş, Süleyman Kale, Yusuf Tokur, Mahmut Enez, Riyat Güneş, Yasin Börü, Hüseyin Dadak, Cumali Güneş, Murat Dağ, Mesut Menekşe.
 
Mardin (6); Bilal Gezer, Sinan Toprak ve Kerem Karaaslan, Eshan Akdoğan, Fehad İbrahim Elduveric ve Abdullah Muhammed Latif
Siirt (5); Yusuf Çelik, Mehdi Erdoğan, Davut Nas, Necmettin Çelik ve Kamil Taş
Muş (1); Hakan Buksur
Van (2); Hamdi Caner - Yunus Aktaş
Batman (1); Emrah Demir 
Adana(1); Ahmet Albay
(İstanbul'da Mert Değirmenci'nin beyin ölümü gerçekleşti)
Gaziantep (4) Sevgi Alıcı, Süleyman Balcı, Şahan Dağhan, Ömer Uçaker 
Bingöl(2): (Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin, Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu) Bingöl(4): (2 polisin şehit olduğu silahlı saldırıyı düzenleyen PKK'lılar)

HABERE YORUM KAT