1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Acele Kamulaştırma” kararıyla 700 çocuk mağdur olacak
“Acele Kamulaştırma” kararıyla 700 çocuk mağdur olacak

“Acele Kamulaştırma” kararıyla 700 çocuk mağdur olacak

Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu için Bakanlar Kurulu tarafından “acele kamulaştırma” kararı verildi.

A+A-

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi’ne ait Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu için Bakanlar Kurulu tarafından 25/4/2016 Tarihli ve 2016/8825 Sayılı Kararname ile “acele kamulaştırma” kararı verildi.

İçişleri Bakanlığı’nın talebiyle bakanlar kurulunda alınıp Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Diyarbakır’ın Bağlar Kaynartepe Mahallesi’nde 4 bin 270 metrekare alan kamulaştırılacak. Kamulaştırılacak alanın 2 bin 870 metrekaresi Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu’nu ait bulunuyor.

Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu’nda 700 öğrenci kurs görmekte ve uzman öğretmenler eşliğinde yaz- kış yüzme eğitimlerini alarak kişisel gelişimlerini tamamlamaktadır. Bağlar Belediyesi tarafından 3 yıl önce kurulan Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu’nda 3-13 yaş grubundaki çocukların kurs müfredatında satranç, tiyatro, dans, müzik, trafik bahçesi, İngilizce, kadınlara arbane ve yüzme, aile çocuk iletişimi, psiko drama ile çocuklara yüzme yer almakta.

Ekonomik durumu düşük olan ailelerinin çocuklarına umut ışığı olan Solin Çocuk Evi ve Yüzme Havuzu’nun kolluk güçleri tarafından kamulaştırma kapsamında karakola dönüştürülmek istenmesi şimdiden Kaynartepe Mahallesi’ndeki yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Adını vermek istemeyen bir yurttaş, çocukların oyun alanına dokunulmaması için imza kampanyası başlattıklarını bildirdi. 

 

HABERE YORUM KAT