1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Abone olmayan ve borcu bulunan çiftçiye uyarı
Abone olmayan ve borcu bulunan çiftçiye uyarı

Abone olmayan ve borcu bulunan çiftçiye uyarı

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinin (DEDAŞ), Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak ve Batman'da abone olmayan ve borcu bulunan çiftçiye tarımsal sulama için enerji vermeyeceği bildirildi.

A+A-
DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, bölgedeki çiftçilerin sezonun yaklaşmasıyla sulama hazırlıklarına başladığı, bu nedenle yeni sezona ilişkin tarımsal sulama politikasının belirlendiği belirtildi.
 
Tarımsal faaliyetlerin yoğun biçimde gerçekleştirildiği bölgede yaklaşık 25 bin tarımsal sulama abonesi çiftçinin bulunduğu kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"2014 yılında aboneliği olmayan tarımsal sulama tesislerine ve elektrik borcu olan hiçbir tarımsal sulama abonesine enerji verilmeyecek. Borcu olmayan veya ödemelerini yapan abonelerin ise elektrik alabilmesi için Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği ve DEDAŞ ile imzalanan abonelik sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmesi gerekiyor. DEDAŞ'ın bilgisi dışında enerji alan tarımsal sulama elektrik tesisleri için kaçak ve usulsüz kullanım tutanağı tanzim edilerek savcılıklara suç duyurusunda bulunulacak. Ayrıca icra yoluyla hukuki takip başlatılacak."
 
Açıklamada, belirtilen şartları yerine getirmeye niyeti olmayan tarımsal sulama tesis sahiplerinin, tarlalarını ekmemelerinin menfaatlerine olacağı ifade edildi.
 
 
Muhabir: Özgür Ayaydın 
Yayınlayan: Yücel Velioğlu
 

HABERE YORUM KAT