1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdullah Öcalan'ın yeni fotoğrafları yayınlandı
Abdullah Öcalan'ın yeni fotoğrafları yayınlandı

Abdullah Öcalan'ın yeni fotoğrafları yayınlandı

Abdullah Öcalan'ın BDP heyetiyle çektirdiği yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

A+A-
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile 18 Ağustos günkü görüşmesinde çekilen ve bir örneği BDP heyetine verilen fotoğraflar, çekildikten 4 ay sonra sosyal medyaya sızdırılmıştı
 
Buldan, sosyal paylaşım sitelerinden yayılan fotoğrafın kendilerine verilen fotoğrafla aynı olmadığını, açısının ve pozlamalarının farklı olduğunu belirterek, telefonla ulaştığı Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e “Fotoğraf bizden sızmadı” mesajını iletmişti. 
 
Kamuoyuna yansıyan son fotoğrafında 53 yaşında olan Öcalan'ın aradan geçen 12 yılda kilo aldığı, saç ve bıyıklarının beyazladığı görüldü. Öcalan'ın bugün yeni fotoğrafları Dicle Haber Ajansı tarafında paylaşıldı. 
 
İmralı Adası'nda ilk kez yaptığı görüşmeyi anlatan yeğen Dilek Öcalan, Öcalan'ın, "Devlet heyeti ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu son görüşmelerimiz olumlu geçiyor. Görüşmelerimizin bu şekilde gitmesi şu an itibarı ile iyidir" dediğini söyledi. Görüşmenin ayrıntılarını Yeğen anlatan Dilek Öcalan , Öcalan'ın devam eden çözüm sürecine ilişkin, "Devlet heyeti ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu son görüşmelerimiz olumlu geçiyor. Görüşmelerimizin bu şekilde gitmesi şu an itibarı ile iyidir" dediğini söyledi. 
 
Geçtiğimiz hafta fotoğraflarının yayınlandığını bunun hakkında ne düşündüğünü Öcalan'a sorduğunu dile getiren yeğen Öcalan, " Fotoğraflar iyi çekilmiş fotolar değil. İyi çıkmamış. Ayrıca bizim arkadaşlar tarafından yayınlanmamış" dediğini aktardı. 
 
abdullah-ocalan,-yeni-fotograflari,-yayinlandi.jpg
 
abdullah-ocalan,-yeni-fotograflari,-yayinlandi-001.jpg
 
abdullah-ocalan,-yeni-fotograflari,-yayinlandi-002.jpg
 
abdullah-ocalan,-yeni-fotograflari,-yayinlandi-003.jpg
 
Görüntüler: DİHA
 

HABERE YORUM KAT