1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdullah Atik'e destek çığ gibi
Abdullah Atik'e destek çığ gibi

Abdullah Atik'e destek çığ gibi

Ak Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı Abdullah Atik,Hükümetin GAP acil eylem planını değerlendirdi…

A+A-
'GAP SADECE DOĞU VE GÜNEYDOĞU'NUN DEĞİL,TÜRKİYE'NİN TARIM VE EKONOMİK KALKINMADAKİ KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK'
 
AK Parti Diyarbakır  Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Abdullah Atik, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Mardin'de açıkladığı 'GAP Eylem Planı'nı değerlendirdi. Atik,”GAP'ın tamamlanmasıyla sadece bölgemiz değil, ülkemizin tarım ve ekonomik kalkınmadaki kaderi değişecek. Çözüm Süreci'ni başarıyla sonuçlandıracak olan ülkemiz GAP'ı da mutlu sona ulaştırarak ortadoğunun lider,dünyanın sayılı ekonomileri arasına girecek.” dedi.
 
 
GAP EYLEM PLANI BÖLGEDE HEYECAN YARATTI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Mardin ziyaretinde açıkladığı yeni 'GAP Eylem Planı', Doğu ve Güneydoğu'da heyecanla karşılandı. İş çevreleri ve sivil toplum örgütleri eylem planını memnuniyet verici olarak değerlendirirken, Diyarbakır ve bölgede tarım sektöründe yatırımları olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Abdullah Atik, aynı çatı altında siyaset yaptığı merhum Turgut Özal'dan beri yakından takip ettiği GAP'ın tamamlanmasının Türkiye'nin ekonomik ve kalkınmadaki geleceği için devrim olacağını söyledi.
 
 
'AK PARTİ GAP KONUSUNDA DEVRİM GİBİ ADIMLAR ATTI'
 
”GAP'ın tamamlanmasıyla sadece bölgemiz değil, ülkemizin tarım ve ekonomik kalkınmadaki kaderi değişecek. Çözüm Süreci'ni başarıyla sonuçlandıracak olan ülkemiz GAP'ı da mutlu sona ulaştırarak ortadoğunun lider,dünyanın sayılı ekonomileri arasına girecek.” diyen Atik, AK Parti hükümetlerinin GAP konusunda tarihi adımlar attığını söyledi. Atik,”GAP'ın temeli uzun yıllar önce atıldı. İş başına gelen hükümetler GAP'ı tamamlama konusunda halka sözler verdi ama uygulamada başarılı olamadılar. AK Parti ise GAP konusunda devrim niteliğinde adımlar attı. GAP'ı bitirme konusunda kararlı bir tutum sergileniyor. “ dedi.
 
 
'YENİ GAP EYLEM PLANI'NI  SAMİMİ VE GERÇEKÇİ BULDUM'
 
Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarını heyecanla karşıladıklarını ifade eden Atik,tarım sektöründe yatırımları olan ve bu sektörü iyi bilen biri olarak planı samimi ve gerçekçi bulduğunu kaydetti. Atik, şöyle devam etti ;”Doğu ve Güneydoğu'nun tarımsal kalkınmaya uygun çok önemli bir arazi yapısı var. Eksik olan tek şey su kaynakları olmasına rağmen tarımsal sulamada eksiklik yaşanmasıdır. AK Parti iktidarı döneminde yapılan gerek barajlar ve gerekse bu konudaki diğer çalışmalar,gerekse  bölge çiftçisine verilen mali destekle ciddi aşama kat edilmiş durumda. GAP sadece bölgemize değil,ülkemize tarımsal ekonomik kalkınma konusunda can suyu olacak.”
 
atik.jpg
 
 
'AK PARTİ KARDEŞ KANINI DURDURDU,GAP'I DA TAMAMLAYACAK'
 
 GAP'ın önündeki en önemli engellerden biri bölgede yıllardır yaşanan kaos,huzursuzluk ve akan kardeş kanı olduğuna işaret eden Atik, Çözüm Süreci'yle bölgeye huzur getiren AK Parti'nin GAP'ı tamamlayarak Türkiye'yi dünyada ilk 10 ekonomi arasına sokacağını vurguladı. Atik,”Hükümetimiz Çözüm Süreci'yle bunu durdurdu. Çözüm Süreci'nin kalıcı barışla sonuçlandırılması ve bununla beraber GAP'ın da tamamlanmasıyla bölgemiz, tarımsal ekonomide Türkiye'nin lideri olacak. Bunun semerelerini sadece bölgemiz değil,tüm ülkemiz görecek. Türkiye,ortadoğunun ekonomide lider ülkesi olup dünya çapında da sayılı ülkeler arasına girecek. GAP'ın tamamlanması, yeni Türkiye vizyonunun ekonomideki yüz akı olacak. Allah kısmet ederse milletvekili olduğumuzda bu projenin tamamlanması ve bu alanda projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz.”şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT