1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza, Diyarbakır'da
ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza, Diyarbakır'da

ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza, Diyarbakır'da

ABD'nin Adana Konsolosu John Espinoza, çözüm sürecini tam olarak desteklediklerini söyledi.

A+A-

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nce Dağkapı Meydanı'nda kurulan iftar çadırına gelen Espinoza, önlük takıp, yemek dağıttı. Daha sonra vatandaşlarla yemek yiyen Espinoza, aynı masada oturduğu gençlerle bir süre sohbet etti.

Espinoza, burada yaptığı açıklamada, iftar yemeğine katkılarını kabul eden Belediye Başkanı Demirbaş'a teşekkür ederek, Diyarbakır'da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Türkiye ile ABD arasındaki dostluğun bir örneğini Diyarbakır'da da gördüğünü kaydeden Espinoza, şöyle konuştu:

"İftar yemeğine katılmaktan büyük memnuniyet duydum. Bu, biz ve Diyarbakır halkı arasındaki güçlü bağın bir göstergesi oldu. Bizim de barış sürecinden büyük beklentimiz var. Çözüm sürecini tam olarak destekliyoruz. Bunun sonucunda Türkiye'de çok az şiddetin yaşandığını görüyoruz. Hepimizin sabırlı olması gerekir. Çözüm sürecinin çok başarılı olacağını düşünüyorum. Daha önce Fransa, Irak, Yunanistan, Afganistan'da iftar yemeklerine katıldım ancak bugünkü benim için çok özeldi. Burada gençlerle sohbet etme fırsatı buldum."

Belediye Başkanı Demirbaş da katkıları dolayısıyla Espinoza'ya teşekkür ederek, "Umarım barış süreci istediğimiz gibi sürer ve umutlarımız boşa çıkmaz. Biz dostlarımızdan hükümetin ve devletin adım atmasına yönelik destek sunmalarını istiyoruz. Bu umudu, barışı ve kardeşlik sürecini hiç kimsenin boşa çıkartmaya hakkı olmadığını düşünüyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT