1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ABD'nin Adana konsolosluğundan Dtso'ya ziyaret
ABD'nin Adana konsolosluğundan Dtso'ya ziyaret

ABD'nin Adana konsolosluğundan Dtso'ya ziyaret

ABD'nin Adana 2. Konsolosu James Michael Saxton Ruiz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar'ı ziyaret etti.

A+A-

DTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Adana Amerikan 2. Konsolosu James Michael Saxton Ruiz, Basın Ataşesi Susan Wilson ile Sayar'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Göreve yeni başladığını ve Diyarbakır'a da ilk kez geldiğini belirten Ruiz, kentte yeniden gelmeyi planladığını ve burada gelişmekte olan sektörler hakkında bilgi almak istediğini söyledi.

Sayar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyarbakır'ın bölgedeki en büyük şehirlerden biri olduğunu belirtti.

Gelişen sektörler hakkında bilgi veren Sayar, Diyarbakır'ın siyasi açıdan da gündemi belirleyen bir kent olduğunu kaydetti.

İş dünyası olarak sürecin devam etmesini arzuluyoruz
Sayar, çözüm süreciyle yatırımcıların ilgisinin arttığını belirterek, "Çözüm süreci olgunlaşırsa ilgi ve fizibilite çalışmaları yatırıma dönüşecektir. Siyasi olarak barışın sağlanması sosyo ekonomik gelişmelere yol açacaktır. Dolayısıyla iş dünyası olarak sürecin devam etmesini arzuluyoruz" diye konuştu.

Barış sürecine katkı sunmak amacıyla Diyarbakır'da bazı etkinlikler yapmak istediklerini belirten Basın Ataşesi Susan Wilson ise Diyarbakır'da gençlere dönük gerçekleştirmeyi planladıkları konferans için Sayar'dan destek istedi.

HABERE YORUM KAT