1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. ABD'li astronottan müthiş iddia
ABD'li astronottan müthiş iddia

ABD'li astronottan müthiş iddia

Ay'a inen Apollo 14 uzay aracının astronotu, uzaylıların insanlarla defalarca temas kurduğunu, ancak hükümetlerin bu gerçeği gizlediğini iddia etti.

A+A-

 

Ay'a inen Apollo 14 uzay aracının astronotu  Edgar Mitchell, uzaylıların insanlarla çeşitli defalar temas kurduğunu,  ancak hükümetlerin bu gerçeği 60 yıl boyunca gizlediğini iddia etti. 

Dr. Mitchell, NASA'da çalıştığı dönemde Dünya'ya birçok UFO ziyareti  yapıldığından da haberdar olduğunu, ancak bunların da üstünün  örtüldüğünü bildirdi. Mitchell, 1947'de New Mexico'nun Roswell bölgesine  UFO düşmesi olayının da gerçek olduğunu söyledi.

Mitchell, "Bu olayların üstü hükümetlerimiz tarafından son 60 yıldır çok  iyi bir şekilde örtüldü, ancak yavaş yavaş dışarı sızdı ve bazılarımız  bunların bir kısmı hakkında bilgi edinme ayrıcalığına sahip olduk" dedi.

1971'de Ay'daki en uzun yürüyüşü yapan Mitchell, bir radyoya verdiği  mülakatta, NASA'da uzaylılarla temas kuran kaynakların, uzaylıları "bize  acayip gelen küçük insanlar" diye tarif ettiklerini anlattı.

Mitchell, muhtemelen bu "hakiki ET'lerin" geleneksel koca kafalı, büyük  gözlü uzaylı imajına uyduğunu söyledi.

Dünyalıların teknolojisinin uzaylılarınki kadar karmaşık olmadığını  belirten Mitchell, "Uzaylılar bize düşman olsalardı, şimdiye kadar  mahvolmuş olurduk" dedi.

NASA ise Mitchell'in iddialarını yalanlamakta gecikmedi. Bir NASA  sözcüsü, uzay kurumunun UFO'ları izlemediğini, gerek dünyada, gerekse  kainatın başka bir yerindeki uzyalıların varlığını gizleme yoluna  gitmediğini söyledi.

Mitchell, Apollo 14'ün komutanı Alan Shepard ile birlikte Ay üzerinde 9  saat 17 dakika yürüyerek en uzun yürüyüşü yapmıştı