1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AB'den Akar'a ziyaret
AB'den Akar'a ziyaret

AB'den Akar'a ziyaret

DİYARBAKIR- Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Siyasi İşler Basın ve Enformasyon Bölümü Müsteşarı İreneusz Fidos, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar’ı ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette konuşan Akar, çözüm sürecinin devam edeceğini ve sürecin muhatabının halk olduğunu belirterek, çözüm sürecin kırmızı çizgileri olduğunu kaydetti.

Akar, “Bizim çözüm sürecinde ki hedefimiz süreci başarıya ulaştırmaktır. Bunu yaparken kesinlikle demokrasiden vazgeçmeyeceğiz. AK Parti 13 yıllık iktidarı süreçle birlikte Kürt halkının özgürlük ve hakları konusunda ciddi reformlar gerçekleştirdi. Yıllarca Kürtlere karşı yapılan yanlış politikaların sonucunda kaybolan aidiyet duygusu, AK Parti hükümetleri tarafından yapılan çalışmalarla yeniden arttırıldı” dedi.

“HALKIMIZ SİYASAL İSTİKRAR İSTİYOR”


1K Kasım seçimlerine ilişkin de değerlendirmelere bulunan Akar, hem bölgede hem de ülke genelinde AK Parti’ye teveccühün arttığını kaydetti. Halkın siyasal ve ekonomik istikrar istediğini vurgulayan Akar, “Halkımız AK Parti’nin 13 yıllık iktidarın hizmetlerinin devamını istiyor. Halkımız geçtiğimiz 5 aylık sürede bazı şeyleri çok iyi anladı. Halkımız büyük oranda kararını verdi ve inşallah 1 Kasım’da AK Parti’yi yine işbaşına getirecektir. Biz buna yürekten inanıyoruz. AK Parti’nin misyonu millete hizmet yolunda koşmaktır” diye konuştu.


(MP-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler