1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ABD Konsolosları AK Parti'yi ziyaret etti
ABD Konsolosları AK Parti'yi ziyaret etti

ABD Konsolosları AK Parti'yi ziyaret etti

DİYARBAKIR - ABD Büyükelçiliği İç Politika Uzmanı Adam K. Cardwell ile ABD Adana İkinci Konsolos Siyasi ve Ekonomik İşler Müdürü T.M. Saxton-rviz Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

A+A-
Ziyarette AK Parti İl Başkanı Av. Aydın Altaç ve AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı M. Galip Ensarioğlu hazır bulundu. Yapılan görüşmede seçim hazırlıkları ve çözüm süreci, 17 Aralık komplosu ve demokratikleşme paketi konuşuldu. AK Parti İl Başkanı Av. Aydın Altaç yaptığı açıklamada seçim sürecinde Diyarbakırlıların huzur ve güven ortamını her şeyden daha çok önemsediklerini belirtti. Altaç, “Çözüm süreciyle birlikte Diyarbakır'da son 30 yılın en huzurlu, en kaygısız, en acısız dönemini yaşıyoruz. Bu nedenle çözüm sürecinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a kararlılığından dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. 30 yılın kangrenleşmiş sorununu çözüm noktasına getirdiler” dedi.
 
“17 ARALIK OPERASYONU DIŞ BAĞLANTILI BİR HAREKATTIR”
17 Aralık komplosu, ülkemizin siyasal ve ekonomik istikrarına yönelen dış bağlantılı bir harekat olduğunu ifade eden Altaç, “Zira sorunlarını çözmüş kendi coğrafyasında bir aktör olmaya başlayan ve dünyadaki bütün haksızlıkların önünde dimdik duran başta Başbakanımız olmak üzere hükümetimizin bu gücü birilerini rahatsız ettiği çok açıktır. Ancak biz kararlıyız. Ülkeyi hem ekonomik istikrara, hem siyasal istikrara kavuşturacak hem de çözüm sürecinin nihayetinde birliğimizi ve kardeşliğimizi tekrar tesis edeceğiz. Biz gücümüzü başta yüce rabbimizden sonra aziz milletimizden almaktayız" diye konuştu.
ABD Adana İkinci Konsolos Siyasi ve Ekonomik İşler Müdürü T.M. Saxton-rviz'in Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu'na, Diyarbakır'da seçimleri kim kazanır? sorusu üzerine, Ensarioğlu, “BDP'nin kazanması için hiç bir sebep yok, bizim kazanmamız için çok sebep var” yanıtını verdi. 
(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT