1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ABD Başkonsolosu'ndan Belediyeye ziyaret
ABD Başkonsolosu'ndan Belediyeye ziyaret

ABD Başkonsolosu'ndan Belediyeye ziyaret

ABD'nin Adana Başkonsolosu John L. Espinoza, Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Eş Başkan Fırat Anlı'yla görüştü.

A+A-
ABD’nin Adana Başkonsolosu John L. Espinoza, bugün Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, Eş Başkan Fırat Anlı’yla görüştü.
 
Sohbet havasında geçen görüşmede Espinoza, ABD Adana Konsolosluğu’nun Diyarbakır’da Gençlik Konferansına ev sahipliği yaptığını, bu nedenle Diyarbakır’da olduğunu belirtti. Görev süresinin temmuz ayında son bulacağına işaret eden Espinoza, “Buraya Konferans nedeniyle geldim. Aynı zamanda Diyarbakır’a yapacağım son ziyaret; çünkü görev sürem temmuz ayında bitiyor. Bu sebeple de Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmek istedim.” dedi. 
 
‘Umarız Diyarbakır’ın dostluğu daim olur’
 
“Bundan önceki ziyaretlerinde de dile getirdiğimiz üzere Espinoza'yla görev süresi boyunca son derece verimli bir çalışma dönemi geçirdik” diyen Eş Başkan Fırat Anlı ise Espinoza’nın bundan sonraki süreçte de Diyarbakır’la olan diyalogunun mutlaka devam edeceğine inandığını söyledi. Anlı, “Bundan sonraki görevlerinizde de başarılar diliyoruz. Umarız Diyarbakır’ın dostluğu daim olur.” şeklinde konuştu.
 
Diyarbakır Surları figürlü kol düğmeleri hediye edildi
 
 
Görüşmenin ardından Anlı, Espinoza’ya UNESCO süreci için hazırlatılan Diyarbakır Surları figürlü kol düğmeleri hediye etti. Anlı’nın hediyesini çok beğendiğini dile getiren Espinoza da kendi kol düğmelerini çıkararak, Diyarbakır Surları figürlü kol düğmelerini taktı. 
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT