1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Abay tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti
Abay tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Abay tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Maden İşleri Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Erdal Abay, tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi hastanesinde hayatını kaybetti.

A+A-

Maden İşleri Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Erdal Abay (43), bir süreden beri Dicle Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Abay’ın cenazesi dün Yeniköy Mezarlığında öğle namazına müteakip toprağa verildi. Cenazeye Erdal Abay’ın eş dost, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra siyaset dünyası ve iş dünyasından da bir çok kişi katıldı. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Erdal Abay’ın ölümü Diyarbakır’da büyük üzüntü yaratırken, Abay için Birsinliler Taziye evinde taziye kuruldu. 

Erdal Abay’ın 25 yıllık dostu olan Dermanbaba lakaplı hayırsever Yılmaz Acu, derin bir üzüntü yaşadığını dile getirerek, “Değerli dostum Erdal Abay’ın vefatını duyduğumda çok üzüldüm, kendisiyle 25 yıllık bir dostluğumuz vardı. Çok temiz saygılı bir kardeşim ve arkadaşımdı. Vefatı bizleri çok üzdü. Kendisi bugüne kadar hiç kimseyi kırmadı, hep güler yüzlüydü neşeliydi. Bizler için çok büyük kayıp. Mekanı cennet olsun, çok üzgünüm” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT