1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AB ve Öykü yazma semineri
AB ve Öykü yazma semineri

AB ve Öykü yazma semineri

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından, bu yılki AB Öykü Yarışması'na katılacak öğrenciler için 'Avrupa Birliği ve Öykü Yazma Teknikleri' konusunda DTSO Konferans Salonunda eğitim semineri düzenlendi.

A+A-

 Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen AB Öykü Yarışması çerçevesinde bu yıl 21 ilde düzenlenen eğitim seminerleri dizisinin Diyarbakır etabı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası`nda gerçekleştirildi. AB Öykü Yarışması'nın bu yılki konusunu oluşturan 'Farklılıklar İçinde Birlik' ilkesinin ve öykü yazma tekniklerinin anlatıldığı eğitim seminerine, Öykü Yazarı Cemil Kavukçu ve İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Baydarol konuşmacı olarak katıldılar. Seminer ile öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazı ile ifade edebilme yeteneklerini geliştirmek ve öykü yazımını teşvik etmeği amaçlamaktadır.

Diyarbakır'da ki orta öğretim öğrencilerinin 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen eğitim seminerinde, AB Öykü Yarışması hakkında detaylı bilgi veren ve şartname hakkında öğrencileri bilgilendiren Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Nezir Güneş, "Artık her yıl gerçekleştirmeye başladığımız ve bir yerde gelenekselleşen Öykü Yarışması ve benzeri etkinliklerle öğrencilerimizin düşünce dünyaları daha çok zenginleşecektir" dedi.

AB`nin temel değerleri ve özellikle bu yılki tema olan, "Farklılıklar içinde birlik" konusunda öğrencilere açıklayıcı bilgi veren İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim görevlisi Can Baydarol`dan sonra söz alan Öykü yazarı Cemil Kavukçu ise öğrencilere, öykü yazma teknikleri ve öykü yazarken dikkat edilecek hususlar hakkında yararlı bilgiler verdi.

Seminere orta öğretim kurumlarından danışman öğretmenler ve çok sayıda "Öykü yazarı adayı" öğrenciler katıldı.
 

HABERE YORUM KAT