1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “AB – Türkiye İlişkileri ve Güncel Konular” Toplantısı
“AB – Türkiye İlişkileri ve Güncel Konular” Toplantısı

“AB – Türkiye İlişkileri ve Güncel Konular” Toplantısı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ile Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde, “AB – Türkiye İlişkileri ve Güncel Konular” konulu bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Avrupa Birliği tarafından desteklenen toplantıya konuşmacı olarak Dicle Üniversitesi, Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamdi TEMEL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Engin KOÇ katıldılar.  

Dicle Üniversitesi,  Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamdi TEMEL, 
AB–Türkiye ilişkileri çerçevesinde yaptığı konuşmada, “Çevre ve kent bilinci, sürdürülebilir çevre, sosyal toplum, doğaya ve insana karşı sorumluluk konularında bilgi vererek AB Projeleri kapsamında gerçekleştirdiği çalışmaları ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Yine kısa süre önce bir AB Projesi kapsamında İklim değişikliği, çevre koruma (su koruma, katı atık yönetimi, biyo çeşitlilik ve milli parkları koruma, vs.) konularında farkındalık yaratan çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi”. 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Araştırma Görevlisi Engin KOÇ ise AB – Türkiye İlişkilerinde yaşanan güncel konulardan Vize Uygulamaları ve Göç Krizi konularında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı. 

Avrupa Birliği tarafından desteklenen toplantıya Dicle Üniversitesi öğrencileri, akademisyenler, iş insanları ve kamu kurumları temsilcileri katılımda bulundular.   

HABERE YORUM KAT