1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AB Müsteşarı Büyükşehir Belediyesinde
AB Müsteşarı Büyükşehir Belediyesinde

AB Müsteşarı Büyükşehir Belediyesinde

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Stefano Fantaroni, Avrupa Günleri kapsamında kente gelerek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'yı ziyaret etti.

A+A-
Eş Başkan Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Stefano Fantaroni'nin nezaket ziyaretini memnuniyetle karşılarken, Müsteşar Fantaroni, Eş Başkanları Avrupa Günleri'ne davet etti.
 
 
Fantaroni, şöyle konuştu: “Avrupa Birliği tarafından desteklenen projelerle ilgili fotoğraflar Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak. Cumartesi günü Kayapınar Kültür Merkezi'nde Avrupa filmleri gösterimi olacak. Ayrıca Ceylan Park Karavil Alışveriş Merkezi'nde Alman bir müzik grubu konser verecek. Sizleri de aramızdan görmekten memnuniyet duyarız.”
 
 
Kışanak: AB sürecini çok önemsiyoruz
 
 
Avrupa Birliği sürecini çok önemsediklerini belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Türkiye'nin Avrupa Birliği hedefini kaybetmemesi gerektiğinin altını çizdi. “Üyelik sürecinde yapılan mali yardımlar da son derece önemli. Şimdiye kadar açılan programlar ciddi olumlu sonuçlar doğurdu” diyen Kışanak, IPA kapsamında özellikle altyapı konusunda ciddi katkılar aldıklarını söyledi.
 
Avrupa Birliği'nin desteklerinin önemine değinen Kışanak, bölgeler arası gelişmişlik düzeyini kapatacak yeni programlar çıkacağına inandığını söyledi. Büyükşehir Yasası ile birlikte hizmet sınırının il sınırı olduğunu söyleyen Kışanak, yeni bağlanan dış ilçeler ve köylerde altyapı sorunlarının ciddi oranda olduğunu, bunu çözmek için çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT