1. HABERLER

  2. SPOR

  3. A takımlarına çıkan kimse yok
A takımlarına çıkan kimse yok

A takımlarına çıkan kimse yok

Diyarbakır'da her nedense alt yapılardan A takımlarına çıkan,ve kendini kanıtlayan takımında tam anlamıyla forma giyen ve faydalı olan kimsenin olmaması, kenteki spor severleri üzüyor.

A+A-
Spor toto 2.lig kırmızı gurubunda mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Yeni Diyarbakırspor takımlarının alt yapı takımlarından her ne  hikmetse A takımına terfi eden lerin olmaması, bu konuyu deneyimsizliği ve  bilmezliği işaret ediyor.
 
Alt yapı takımlarının  maçlarını zaman zaman takip eden futbol sever Rohat Damlan  yaptığı açıklamada, “ Bizled Diyarbakır’lıyız ve kentimizde alt yapısı bulunan takımlarının başarılı olmasını isteriz, ama ne yazıkkı işler istenildiği yürümüyor. 
 
Kadrolarında bir çok yaş kategorisinde futbolcuları bulunan  kulüpler, gençlerini servislerle idman sahaların götürüp getiriyorlar. Bir çoğu deneyimsiz, tutucu antrenörlerin verdiği idmanların kifayetsizliği kendini gösteriyor.
 
Akademi liginde oynayan Diyarbaır Büyükşehir Belediyespor’un U – 19 takımı Çukurova gurubunda şampiyon olabilir. Ya diğerleri şampiyon olsa ne olurki.  Yeni Diyarbakırspor’da öyle. Öremli olan bu ligler değil A takımına futbolcu yerleştirip oynattırmak ve  A takımın bütçesine katkıda bulunmak. Alt yapılarda bir çok antrenör yalnız parayı yani maaşını ve adam kayırmacılığı düşünerek, gününü gün ediyor.
 
Laf olsun torba dolsun, iş olsun diye A takımlara futbolcu tavsiye edip lisansta çıkartıyorlar ama nafile çünkü istenilen kalitede genç futbolcular olmuyor ve A takımı teknik direktörleri tarafından doğru dürüst kadroya alma riski bile olmuyor.
 
Diyarbakır’mızın kaderi budur futbolda. Her iki profesyonel takımımızında alt yapılarını iyi görmüyoruz. Çünki istenilen randıman alınamıyor. Bazı olumsuzluklar ve haksızlıklar başarıyı engelliyor “ dedi.
 
Diyarinsesi.org/ Mustafa Göker 

HABERE YORUM KAT