1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 9 yıldır oğlunu arıyor
9 yıldır oğlunu arıyor

9 yıldır oğlunu arıyor

56 yaşındaki inşaat işçisi Yusuf Yavuz, 9 yıl önce 18 yaşındayken "arkadaşımın yanına gidiyorum" diyerek evden ayrılıp, dönmeyen oğlu Hasan"ı arıyor.

A+A-
ADANA"da 56 yaşındaki inşaat işçisi Yusuf Yavuz, 9 yıl önce 18 yaşındayken "arkadaşımın yanına gidiyorum" diyerek evden ayrılıp, dönmeyen oğlu Hasan"ı arıyor.
Şakirpaşa Mahallesi"nde oturan Yusuf Yavuz, oğlu Hasan"ın geri dönmemesi üzerine Cumhuriyet Savcılığı"na ve polise başvurdu. 9 yıldır oğlunu bulabilme umuduyla Diyarbakır, İstanbul, Konya, Kahramanmaraş, Adıyaman, Yozgat, Mersin"e gidip, araştırma da yapan Yavuz, her ihbarı değerlendirdiğini söyledi. 5 çocuğunun ortancası olan Hasan"ın kaybolmasının ardından üzüntüden kahrolduğunu, 5 yıl önce de iç organlarda doku kanserine yakalandığını söyleyen Yavuz, “Bir ayağım çukurda. Safra kesem, sol böbreğim, dalağım alındı. Karnımdan ur çıkartıldı. Şu anda da günlerimi yatakta geçiriyorum. Tek isteğim, ölmeden önce oğlumun bulunması. Onu ölmeden önce bir kez daha görebilmek” dedi.Kayıp oğlunun 13 yaşında iken çekilmiş fotoğrafını zaman zaman öpüp okşayan baba, “Nerede olduğunu bilmiyorum. Ama döneceğine dair umudumu yitirmiyorum" diye konuştu. Yeşil kartı sayesinde tedavisini yaptıran Yavuz, hastalığı nedeniyle eşi ve bir çocuğunun tarım işçiliği yaparak evin geçimini sağladığını söyledi.MİLLİYET