1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 9 Yaşındaki çocuğa cinsel istismar davası
9 Yaşındaki çocuğa cinsel istismar davası

9 Yaşındaki çocuğa cinsel istismar davası

Diyarbakır'da 9'uncu sınıf öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak, 29 yıl hapis istemiyle hakkında dava açılan sanık tahliye edildi

A+A-
Diyarbakır'da 9'uncu sınıf öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen ve hakkında 29 yıl hapis istemiyle dava açılan 11'inci sınıf öğrencisi R.K tahliye edildi.
 
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya sanık R.K ile mağdure H.Ü de katıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede olay tarihinde mağdurenin, bir arkadaşının tanıştırması sonucu aynı okulda okuyan R.K. ile duygusal yakınlık yaşadığı, şüphelinin de bunu kullanarak, onu eve götürüp, birden çok kez cinsel istismarda bulunduğu yer aldı.
 
Duruşmada sanık, mağdure ve bir tanık dinlendi. 
 
İddia makamı, "suçun vasıf ve mahiyeti", "mevcut delil durumu" ve "kuvvetli suç şüphesinin varlığı" gerekçesiyle sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüşünü bildirdi. Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti ise sanığın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. Mahkeme dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

HABERE YORUM KAT