1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 80'lik nine emekleyerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor
80'lik nine emekleyerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor

80'lik nine emekleyerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor

Ahşaptan yapılmış derme çatma bir evde tek başına yaşayan 80 yaşındaki kadın, yürümekte zorlandığı için emekleyerek kendi ihtiyaçlarını görmeye çalışıyor.

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde ahşaptan yapılmış evde tek başına yaşayan Şahinebat Nine, hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Evlenmesine rağmen hiç çocuğu olmayan Şahinebat Nine’nin komşuları kimi zaman yaptıkları yemekleri kendisiyle paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyorlar. Yürüyemediğini söyleyen Şahinebat Nine, kimsesizlerin kimsesi olan Allah’ın yardımıyla yaşamaya çalıştığını söyledi.

Kendisine bakacak kimsesi olmayan Şahinebat Nine, şöyle konuştu: “Razık olan Allah’tır, rızkımızı o gönderiyor. Allah bana çocuk nasip etmedi. Bir tane kız kardeşim var o da köyde yaşıyor. Onun da bir oğlu vardı, o da kaza geçirip ölünce kardeşim de kimsesiz kaldı. Bir tane erkek kardeşim var, kendisi Urfa yolu üzerinde oturuyor evi uzaktır kendisi de yaşlı olduğundan bana yardımcı olamıyor. Küçük çocukları yok, büyükleri de gelmiyor.”

Yaklaşık 12 senedir vefat eden eşine karşı büyük bir vefa örneği gösteren Şahinebat Nine, eşinin yeleğini 12 senedir başucundan ayırmadığını söyledi.

Şahinebat Nine, “Eşim 12 sene önce vefat etti ve ben onun yeleğini başucumdan hiç ayırmadım. Yeleğin cebinde eşimin saati var ben de onun saatine namaz vakti girdimi diye bakıyorum.” dedi.

Çocukları çok sevdiğini söyleyen Şahinebat Nine, bir ara yaşadığı evin kapısına çıkarak sokakta oynayan çocuklara bayram şekeri dağıttı.

Şahinebat Ninenin komşuları ise bakıma muhtaç olduğunu, yürümekte çok zorluk çektiğini, ev içerisinde kendi temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlandığını ve sürekli bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu belirterek yetkililerden bakıcı talebinde bulundular.  

HABERE YORUM KAT