1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 800 Kitaplı kütüphane
800 Kitaplı kütüphane

800 Kitaplı kütüphane

Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Almanca Öğretmenliği Anabilim Dalı 3. Sınıf öğrencileri Sur İlçesi Erimli köyü ilk ve ortaokuluna 800 kitaplı bir kütüphane kurdular.

A+A-
Kütüphane açılışına Ziya Gökalp  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, Sur Kaymakamı Memduh Tura, İlçe mili eğitim müdürü Ömer Aykanat, Öğr.Gör. Sedat Karakaş okul müdürü öğretmenler ve öğrenciler ile okul aile birliği katıldı.
 
 
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende; okul müdürü yapılan yardımdan dolayı teşekkür ederken; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel ise Eğitim Fakültesi olarak öğrencilere sosyal sorumluluk bilincini kazandırmak için böylesi etkinlikleri düzenlediklerini ve daha çok Eğitim Fakültesinden mezun olan öğrencilerinin okullarına destek verdiklerini buna benzer okullar ile ilgili eksiklilerini giderme noktasında süregelen projelerinin olduğunu belirti.
 
 
Sur kaymakamı Memduh Turan da yaptığı konuşmada köy okuluna katkı sağlayan herkese teşekkür etti ve öğrencilerin hayata bu kitaplarla atılacağını, idealist ağabeylerinin, ablalarının kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.Plaket dağıtımı, mini konser ve folklor gösterisiyle etkinlik sona erdi.

HABERE YORUM KAT