1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 80 Yaşındaki yalnız kadın yardım bekliyor
80 Yaşındaki yalnız kadın yardım bekliyor

80 Yaşındaki yalnız kadın yardım bekliyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, 80 yaşındaki yardıma muhtaç kadın, yaşadığı tek odalı evde kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

A+A-

Cami Mahallesi'nde ikamet eden damadına ait tek odalı evde yaşam mücadelesi veren 80 yaşındaki Ünzile Çalışıcı, yaşlılık nedeniyle çaresiz olduğunu söyledi.

Zaman zaman yürümekte bile güçlük çeken Ünzile Çalışıcı, yıllardır tek başına yaşadığını kaydederek, yardıma muhtaç olduğunu maddi imkansızlık nedeniyle geçimini sağlayamadığını ifade etti.

20 yıl önce eşini kaybedince hayatta tek başına tutunmaya çalıştığını anlatan Ünzile Çalışıcı, "Kimim kimsem yok, tek başıma yaşıyorum. 6 yıldır damadına ait evin bahçesindeki tek göz odada kalıyorum. Daha önce 3 ayda bir aldığım yaşlılık maaşı ile küçük bir evde kirada kalıyordum. Bir ara maaşım kesildi ve o evden çıkarıldım. Şimdi damadımın evinin bahçe kısmında bulunan tek odalı evde kalıyorum.

Ama yemek ihtiyaçlarımı ve diğer ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Şu an 3 ayda bir maaş alıyorum ama o da geçinmeye yetmiyor. Erkek çocuğum yok, iki kızım var. Onlar da evli, onların da maddi imkanları kısıtlı onlar da bana yardım edemiyor, sonuçta evlat bana sağ olsunlar, Allah acılarını bana göstermesin. Bana burada yer veren damadımdan da Allah razı olsun. Bana gıda yardımı ve geçimimi sağlamam için maddi yardım edilmesini istiyorum" dedi.


(İHY-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT