1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi
8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

8. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

Dil ve konuşma terapistlerinin katılacağı kongre, Türkiye'den ve Dünya'dan bu alanda yürüttükleri çalışmalarla tanınan birbirinden değerli akademisyenleri ağırlayacak.

A+A-
ABD'nin Indiana eyaletindeki Purdue Üniversitesi'nden Dil ve Konuşma Terapisti öğretim üyesi Prof. Dr. David J.Ertmer, Pittsburg Üniversitesi'nden J.Scott Yaruss ve Yale Üniversitesi'nden Prof. Leslie Altman Rescorla kongrenin konuk konuşmacıları arasında yer alıyor.
 
Dil ve konuşma bozukluklarına dair her şey bu kongrede
 
Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkede düzenlenecek kongrede; “Normal Dil ve Gelişimi”, “Okuma – Yazma Gelişimi”, “Diller Arası Karşılaştırmalar”, “Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Dilin tüm bileşenleri ile ilgili gelişimsel bozukluklar– Fonolojik/artikülasyon, sentaktik ve morfolojik, semantik ve pragmatik”, “Özgün dil bozuklukları”, “Okuma – yazma sorunları”, “Ses bozuklukları”, “Yutma bozuklukları”, “Yarık dudak-damak”, “Kekemelik”, “Sonradan edinilmiş dil bozuklukları– Afazi, TBI”, “Motor konuşma bozuklukları”, “Geriyatrik iletişim bozuklukları”, “İşitme Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Zihin Engeline Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları”, “Otizme Bağlı İletişim Bozuklukları”, “Dil-beyin araştırmaları”, “Destekleyici ve alternatif iletişim”, “Dil ve konuşma bozukluklarında güncel sorunlar”, “Dil ve konuşma bozukluklarını önleme, tanı/değerlendirme, terapide etkinlik/verimlilik” ve “İletişim bozukluklarında personel yetiştirme” konuları ele alınacak.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT