1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

DİYARBAKIR- Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-
Kaymakam Yılmaz, mesajında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlandığını belirtti.
 
Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığını bildiren Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti'nin odak noktasında yer alan kadınların, üstlendikleri misyonu ve yaşatma görevini hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirdiğini, modern ve çağdaş Türkiye'nin oluşmasında söz sahibi olduklarını kaydetti.
 
Kadınların, ekonomik ve sosyal yaşamın ayrılmaz parçaları, üretimin etkin unsurları olduğunu belirten Yılmaz, mesajında şunlara yer verdi:
 
"Ülkemizde, her alanda başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın siyasette ve diğer alanlarda daha fazla temsil edilmeleri ve etkin rol üstlenmeleri övünç kaynağımızdır. Büyük Önder Atatürk'ün öngörüsüyle, kadınlarımız her alanda erkeklerle eşit koşullarda olacak şekilde yasal düzenlemeler, birçok dünya ülkesinden önce hayata geçirilmiştir. Kadınlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, kadın hakları konusunda önemli gelişmeler sağlanmaktadır. Kadın erkek eşitliğinin gerçekleşmesi için gösterilen çabaları destekliyor, tüm vatandaşlarımızı bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet ediyorum."
 
 
Muhabir: Ekrem SENVAR 
Yayınlayan: Nurten Aslan
 

HABERE YORUM KAT