1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 8 çocuklu aileye destek
8 çocuklu aileye destek

8 çocuklu aileye destek

Diyarbakır'da 8 çocuğuyla duvarı dökük, camları kırık tek gözlü bir evde yaşam mücadelesi veren Meral Bora'ya Kimse Yok Mu sahip çıktı. Mağdur aileye Baştaş ailesi de kardeş aile oldu. Baştaş ailesi, mağdur ailenin ihtiyaçlarıyla ilgilenecek.

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'nde Meral Bora ve 8 çocuğu, tek gözlü bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Camları kırık, duvarları dökük, nem kokulu bir evde hayata tutunmaya çalışan Bora ailesine Kimse Yok Mu Derneği el uzattı. Bora ailesine giyecek, gıda ve oyuncak yardımında bulunuldu. Meral Bora'nın eşine iş de bulundu.

Meral Bora, duygularını şöyle anlattı: “Kimse Yok Mu'ya teşekkür ederim. Onlar sayesinde çok mutluyuz. Mutlu olduğumuz için çoluk çocuk sevinçten uçuyoruz. Yalnız bir sıcak yuva olsa yeterdi bize.”

Evin en büyük çocuğu Aysel ise “Ekmeğe muhtaçken Kimse Yok Mu bize geldi yardım etti. Şimdi çok mutluyuz. Allah onlardan razı olsun. Kardeşlerim çok mutlu. Bir de evimiz olsa. Babama bir iş bulmuşlar, çalışacak. Çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Kardeş ailenin reisi Ahmet Baştaş, Bora ailesine yardım etmekten ötürü çok mutlu olduklarını söyledi. Bundan sonra ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklarını dile getiren Baştaş, “Bundan sonra ihtiyaçları olduğu zamanda biz yanlarında bulunacağız. Kimse Yok Mu olarak bizim fakir aileler yarım etmek bizim görevimiz. En asli işimiz Allah herkesten razı olsun.” dedi.

Baştaş'ın eşi ise duygularını şöyle dile getirdi: “Biz Baştaş ailesi olarak dilerim öncü oluruz. Maddi durumu iyi olan ailelerin bu evlere gelmesini tavsiye ederim. Lütfen herkes elini biraz sıcak cebine koysun. Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Gelip görmek çok farklı bir olay. Dilerim birçok kardeş aileye katkımız olsun.”

HABERE YORUM KAT