1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 776 açlık grevi eylemcisi bayrama aç girecek!
776 açlık grevi eylemcisi bayrama aç girecek!

776 açlık grevi eylemcisi bayrama aç girecek!

12 Eylül'de başlayan ve şu ana kadar en az 776 kişinin katılımıyla devam eden süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri 43. gününde devam ediyor.

A+A-

 Milletvekili, barış grubu üyesi, belediye başkanı, çocuk, kadın, gazeteci ve siyasetçilerden oluşan yüzlerce tutsak, Kurban Bayramı'na biraz daha ölüme yaklaşarak giriyor. AKP hükümeti ise açlık grevleri konusundaki sessizliğini sürdürüyor.

Milletvekili, barış grubu üyesi, belediye başkanı, çocuk, kadın, gazeteci, siyasetçi herkes eylemde

BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Edremit Belediye Başkanı Abdülkerim Sayan, 2. Barış Grubu içerisinde yer alan Aysel Doğan, Avukat Cengiz Çiçek, DİHA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatma Koçak, Özgür Gündem Gazetesi editörü Ayşe Oyman ile DİHA çalışanı Pervin Yerlikaya Babir,DİHA muhabiri Faysal Tunç. Azadiya Welat Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Tayip Temel, Azadiya Welat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni M. Emin Yıldırım gibi gazeteciler, BDP'li siyasetçiler, kadın ve çocukların da katıldığı ve sürdürdüğü süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerine dışarıdan da destekler giderek artıyor.

Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, siyasi partiler ve toplumun bütün katmanlarının yaptığı tüm çağrılara sessiz kalan AKP hükümetinin, meydana gelebilecek herhangi bir ölümden sorumlu olacağı açıklamaları sık sık yapılırken, halk ise "Kurban Bayramı'na çocuklarını kurban vermemek için" yarın da cezaevleri önünde olacak. Özellikle 12 Eylül'de açlık grevine giren 70 tutsağın eylemi 43'üncü gününe girerken birçok sağlık sorununun da başladığı belirtiliyor. İlk grupta yer alan tutsaklarda; halsizlik, baş ve eklem ağrısı, kilo kaybı, ishal, ses ve kokuya karşı aşırı hassasiyet, uykusuzluk, kusma, içecek almada zorlanma, düzensiz tansiyon düşmesi ya da yükselmesi, nefes almada zorlanma, mide bulantısı, yürümekte zorlanma, idrarda kırmızılaşma, ani kanama gibi bir çok rahatsızlık kendini göstermeye başladı. Uzmanlar 40. günden sonra başlayan bu tür rahatsızlıkların kalıcı hastalıklara dönüşebileceği uyarısında bulunuyor.

Şu ana kadar elimize ulaşan isimlere göre; 12 Eyül'de 70, 24 Eylül'de 77, 3 Ekim'de 28, 5 Ekim'de 154, 9 Ekim'de 2, 12 Ekim'de 8, 13 Ekim'de 9, 14 Ekim'de 3, 15 Ekim'de 315, 16 Ekim'de 74, 17 Ekim'de 17, 22 Ekim'de 10, 23 Ekim'de 3 ve 24 Ekim'de 6 kişinin süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girdi ve halen eylem devam ediyor.

PKK'li ve PAJK'lı tutsakların 12 Eylül'de başlattıkları süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri yüzlerce tutsağın katılımıyla devam ederken, açlık grevlerine giriş tarihlerine göre isimleri öğrenilen 776 tutsağın listesi şöyle:

12 EYLÜL 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Diyarbakır D Tipi Cezaevi: Ersan Nazlıer, Ferhat Önder, Mazlum Tekdağ, Ercan Şengül, Tayip Temel, Ramazan Başarı, M. Şerif Aslan, M. Salih İlen, Ramazan Yıldırım, Fırat Bilir, Sami Geylani, Davut Polat, Erdal Emeç, Cihat Bekir, Osman Ötün.

Diyarbakır E Tipi Cezaevi: Sara Aktaş, Mizgin Arı, Nihayet Taşdemir, Herdem Kızılkaya, Pero Dündar, Besime Konca, Seve Demir, Taybet Belge, Zeynep Kaplan.

Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi: Ömer Faruk Çalışkan, Fehmi Arslan, Mahmut Gücin, Yusuf Keskin, Cevdet Halim, İbrahim Aykurt, Nihat Baran, Necat Saçi, Aydın Tunç, Hakan Yalçınkaya.

Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Muhammet Mahmo, Şehmus Öncel, Yasin Yılmaz, Ersin Yolu, Erol Şen, Suphi Yalçınkaya, Emrah Kaplan, Nazmi Doğan, Abdullah Rüzgar.

Siirt E Tipi Cezaevi: Gülistan Abdo, Gülan Kılıçoğlu, Emel Gültekin, Dilşah Kocakaya, Rızgar (Ecevit) Turan, Burhan Eviz, Tevfik Özdemir, Erdi Çelik, Abdurrahman Budak, Lokman Karaşi.

Bolu F Tipi Cezaevi: Sakıp Hazman, Abdullah Oral, Maruf Türkan, Aydın Şaka, Muzaffer Akengin, Murat Avcı, Hasan Ateşçi, Ali Şek, Ali Adıman, Ahmet Akkurt.

Erzurum-Oltu T Tipi Cezaevi: Nihat Varlı, Tahir Temel, İzzet Eren, Sedat Avcı, Bayer Uğurlu, Salih Erdem ve Bülent Akar

24 EYLÜL 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Erzurum H Tipi Cezaevi: Haci Sincer, Selman Gülbahçe, Sinan Gencer, Ömer Çelik, Adem Yılmaz, Muzaffer Yılmaz, Kani Çelik, İbrahim Vezir Abbasaviç, A. Kadir Irmak, Veysi Akgönül.

Rize-Kalkandere L Tipi Cezaevi: Sedat Çayır, Mehmet İnatçı, İlhan Dayan, Mazhar Tümen, Şerif Erten, Recep Bal, H. Mesut Çelebi, Edip Erdem, Mahsum Kahraman, Metin Toprak.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Fatma Koçak, Ayşe Oyman, Melek Dolaz, Ayşe Güney, Semra Tekin, Çimen Türk, Canan Güler, Nurcan Can, Hacire Tanırgan, Hanım Çelik.

Antep H Tipi Cezaevi: Mehmet Çelik, Cevzet Derse, Müslüm Demir, Necmettin Ayhan, Murat Gümüş, Eyüp Çelik, Mülazım Momyak, Şaban Şahin, Mübarek Aku ve İlyas Arzu.

Silivri 2 nolu L Tipi Cezaevi: Mümtaz Aydeniz, Rıdvan Balku, Erdal Avcı, Aslan İşçioğlu, İsmail Adalmış, Arif Yılmaz, Osman Koşut, Mehmet Selim Çelik, M. Baki Bingöl, Şeyhmus Kalkan.

Midyat M Tipi Cezaevi: Derya Moray, Ayşe Kara, Mustafa Ayhan, Kemal Bahtiyar Hasan, İlyas Demir, Beyhan Gözmen, Gıvara Atıko.

Mardin E Tipi Cezaevi: Yunus Durdu, Musa Arslan, Fırat Arzu, Mehmet Yavuzel, Cumhur Karuman, Hiriş Menberi, Emin Gezer, Şirin Şahin, Züleyha Yılmaz, Behice Tanrıverdi.

Edirne F Tipi Cezaevi: Nasrettin Merter, Hasan Kızılkan, Ersin Kazgan, Barış Mete, Yıldırım Turgut, Nizam Özlük, Mehmet Zahit Şahin, Kerem İmrak, Tuncay Genç, Kürşat Fırat Vural.

3 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Muş E Tipi Cezaevi: Atilla Coşkunözer, Hüseyin Batıbey, Fesih Taş, Erhan Aydın, Osman Pinç, Mehmet Sıdık Ayaz, Muhammet Ahmet, Murat Bütün, Haydar Sever, Sabahattin Tekin.

İzmir-Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Sertaç Kılıçarslan, Şenol Koç, Nevzat Kılıç, Mehmet Yayan, Turgut Koyuncu, Özkan Yaşar, Ekrem Altay, Hurşit Kütler ve Ahmet Kaya.

İzmir-Şakran 4 Nolu T Tipi Cezaevi: Ubeydullah Tokay, Sedat Dalğa, Mehmet Işık, Ziver Mete.

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi: Ayfer Ayçiçek, Şükran Aydın, Müzeher Bulut, Gülistan Seçkin, Hatice Çakmak.

5 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Bayburt M Tipi Cezaevi: Bozan Açlan, Ali Emirhani, Haşim Özdaş, Ömer Tutuş, Lokman İnce, Emrah Aba.

Batman M Tipi Cezaevi: Şeyhmuz Bülbül, Ali Adıbelli, Nizam Arzık, Delil Yılmaz, Adnan Yiğittekin, Serdar Şahin, Atilla Öztürk, İskan Egüz, Ahmet Eski.

Bingöl M Tipi Cezaevi: Hanım Çeşme, Saffet Durmaz, Ahmet Korhan, Edip Yalçınkaya, Osman Kılıç, Baran Gönona, Diyar Kaydu, Emrullah Kurcan, Aslan İbicik.

Sincan Kadın Kapalı Cezaevi: Naime Encü, Güler Özbay, Zeynep Kıyar, Azize Yağız, Emine Demir, Adile Dagal, Berivan Elter, Gülistan İnan, Ayşegül Ayaz.

Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Özkan Kart, Reşat Özdil, Cabbar Palabıyık, Bedri Temizyüz, Bülent Güneş, M. Emin Akkuş, Resul Muhammed, Ahmet Akgün, Süleyman Hamdo, M. Can Oğuzsoy.

Kırıklar F Tipi Cezaevi: Şeyhmus Özsubaşı, Tahir Kızıldemir, Aram Akyüz, Murat Baludan, Velat Esen.

Adana-Kürkçüler F Tipi Cezaevi: Mehmet Şahin, Mehmet Halil Oruç, Mehmet Dal, Mehmet Erbey, Murat Gül, Abdurrahman Çınar, Ahmet Bağdu, Aziz Kılıç, Barış Yiğit, Cengiz Nergiz.

Elbistan E Tipi Cezaevi: Aysel Doğan, Selver Yıldırım, Erdal Laçin, Kemal Demirbaş, İsmail Tüzün, İ. Hakkı Tursun, Adil Abi, Abdullah Hasan, Hüseyin Toronoğlu, Muhammet Bablis.

Adıyaman E Tipi Cezaevi: Naci Ataman, Umut Çamlıbel, Sabri Acar.

Şakran 2 Nolu T Tipi Cezaevi: Murat Bilge, Faruk Baysu, Erdoğan Uçar, Habip Güler, Reşit Çağlı, İsmail Yaman, Emin Yıldız, Nurettin Atınç, Mahmut Aba, Abdullah Nas.

Şakran 3 Nolu T Tipi Cezaevi: Suat Gürbüz, Hakkı Yorulmaz, Agit Bilir, Mevlüt Tekin, Mirza Öztekin, A. Rahim Çetinkaya, A. Vahap Kuzu.

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi: Cesim Yıldırım, Ferhat Tağay, Turan Günana, Zafer Acar, Yakup Erdoğan, Mehmet Nezir Duru, M. Şirin Abay, Şeyhmus Avcı, Cengiz Atsız.

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Ali Karataş, Mahsum Ortaç, Sinan Sezen, Ahmet Solgun, Harun Karataş, Turgay Ural, Haşim Özpolat, Necati Öztekin, Mazlum Özağar, Mazlum Dikmen, M. Ayetullah Baykartan.

Giresun E Tipi Cezaevi: Mehdi Ay, Faruk Beyter, Zülküf Gezen, A. Menaf Gezer, Fuat Bor, Ubeyt Şen, Mahmut Demir, Aydın Akış.

Kırıklar 1 Nolu F Tipi Cezaevi: Necdet Kaya, Ferda Taşlan, Deniz Atlı, Yakup Yalçın, Cengiz Doğan, Mustafa Sevim, Onan Esen, M. Halis Vural, Bünyamin Sürme, Mesut Özcan, Zeki Bulut, Mekan Aslan, Serhat Durmen.

Amasya E Tipi Cezaevi: Bahattin Alpboğa, Erdal Taşkıran, Devran Balkaş, Ayhan Bayar, Derviş İsmail, Meydin Athan, Taner Şirp.

Van F Tipi Cezaevi: Şerafettin Demir, Kahraman Muşlu, Sedat İke, Fırat Bor, Önder Al, Abdo Seyti, İsmet Karak, Özkan Doğan, Tahir Umiyican.

Trabzon E Tipi Cezaevi: Ahmet Koç, Jiyan Fırat Esin, Yahya Güneş, Abdulkadir Yurcu, Tuncer Aratan.

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi: Gülistan Üstün, Mülkiye Doğan, Gülbahar Aydoğan, Bilge Karaman.

9 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Gümüşhane E Tipi Cezaevi: Hacı Aslan, Adem Yıldız

12 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Ceyhan M Tipi Cezaevi: İbrahim Doğan, Murat Çiftçi, Mahsum Özdemir, Faruk Budak, Mehmet Güler, Metin Korkmaz, Yılmaz Yıldız, Recep Doğan.

13 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Diyarbakır E Tipi Cezaevi: Elif Ekinci, Ayşe Irmak.

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi: Sabah Oğur, Sevim Devrim, Halime Demir.

Kırıklar 1 nolu F Tipi Cezaevi: Ferhat Gökmen, Mekan Aslan, Zeki Bulut, Mesut Özcan.

14 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Gümüşhane E Tipi Cezaevi: İbrahim Oğur, Suat Sansur, Kasım Sözen.

15 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi: Deniz Kurtay, Tahsin Barutçu, Lokman Coşkun, A. Rahim İzgin, Alihan Bayar, Cengiz Çelik, Hakan Adıgüzel, İsmail Çelik, Mehmet Gücin, Mahmut Bali, M. Emin Dağlı.

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Metin İnce, Kahraman Akacık, Murat Öztürk, Bilal Nargile, Ömer Yılmaz, Mahsun Büyükkaya, Mahsun Dima, Sercan Avşar, Ömer Çapın, Erkan Özdemir.

Silivri 2 Nolu L Tipi Cezaevi: Kutbeddin Yazbaşı, Şemsettin Dülek, Feremez Erkan, Ahmet Ece, Nihat Oğraş, Mustafa Polat, Mehmet Beyazıt.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Pervin Yerlikaya Babir, Semra Karabaş, Hülya Yer, Nurcan Yolvercan, Jiyan Polat, Yasemin Aslan, Ruşan Gültekin, Aysel Güler, Emel Çetin, Şahnaz Akdoğan, Meltem Yıldırım, Belgin Karaboğa.

Kırıklar 1 Nolu F Tipi Cezaevi: Özgür Güçlü, Murat Makas, Faruk Kara, Erdin Baran, Muhammet Kızılay, Mehmet Şerif Sürem, Hayrettin Adak, Ramazan Atabey, Yusuf Aydın, Bülent Koç, Siyar Atkan, M. Zair Vural, Can Siner, Nedim Özalp, Nimet Yılmaz, Mahsun Özen, Ufuk Aydın, A. Selam Avcı, Faruk Tastan, İdris Yüksel, Mahsun Tunç, Mazlım Tunç, Fatih Kurt, Barış Okutucu, Dikran Çelik, Musa Demirhan, Behruz Sucas, Behruz Akgül, Cevat Altınkaya, Gökhan Dönmez, Muharrem Yavuz, Battal Battaloğllu, Erdi Açıkalın, İbrahim Yağız, Sedat Sezgin, Mehmet Sürme, A. İhsan Dost, İrfan Sarıboğa, Hüseyin Tunç, Mazlum Özçakıcı, İsmail Karasu, Ferit Çelik, M. Halim Oral, Adnan Ağdede, M. Emin Karatay, Serkan Kaplan, İsmail Polit, Bekir Kılıçarslan, Semih Ersönmez, Umut Yıldırım, Ferit Ezmet, Osman Tekin, Ahmet Batur, Davut Demir, Emrah Kandemir, İbrahim Halit Kaya, H.İbrahim Budak, Agit Akdoğan, Cengiz İbdil, Cihan Turan, Nihat Bayık, İbrahim Tekin, Veysi Kaya, Seyfettin Yavuz, Eyüp Aygen, Bışar Dağı, Nejdet Yıldırım, Basri Abi, Veysi Kaya, Mehmet Aslan, Yaşar Sincar, Menduh Yıldız, Mustafa Sayan, Yasin Dilim, Mehmet Yıldırım ve soyadı öğrenilemeyen Nihat.

Bolu T Tipi Cezaevi: Burada bulunan 40 kişinin hepsi.

Balıkesir-Kepsut L Tipi Cezaevi: Mehmet Ali Kayadağ, Kaya Yıldız, Mehmet Ateş, Erdal Bayram, Mehmet Öztaş, Emrah Saçık, Hüsnü Aşan.

Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi: Osman Kılavuz, Hüseyin Beyaz, Samet Aydemir ve Ayhan Dağ.

Antalya L Tipi Cezaevi: Yücel Balyeci, Ekrem Hamudi, Celal Çalışır.

Tokat T Tipi Cezaevi: Emin Fidancı, Murat Tursun, Recep Güler, İlyas Efe.

Antep H Tipi Cezaevi: Umut Beyaz, Hakkı Aygün, Cevat Yerdegül, İsa İpekli, (Başka cezaevlerine sürgün edildiler) Ali Demir, Mehmet İpek.

Şakran 4 Nolu T Tipi Cezaevi: Hamit Aydın, Orhan Şakar, Osman Çağlar.

Giresun E Tipi Cezaevi: Şahabettin Demir, Mustafa Çakmaz, Mesut Dikme.

Silifke M Tipi Cezaevi: Hüseyin Arslan, Ayaz Çete, Adnan Özbey, Yunus Şimir, Vasfi Hoştaş, Kadri Sönmez.

Siirt E Tipi Cezaevi: Aziz Kutlu, Fesih Kaya, Emrah Kelekçiler, Mustafa Gündüz, Yusuf Öztürk, Fahretin Ecer, Kevser Akçelik, Semire Direkçi, Harika Peker.

Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi: İbrahim Çeçen, Turgay Toker, Velat Siner.

Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Cengiz Çiçek, Selahattin Arslan, Azat Metin, Ahmet Soysal, Sadun Solhan.

Bolu F Tipi Cezaevi: Ahmet Doğan, Ali Yüce, Latif İpek, Rasul Diri, İsmail Kaya.

Samsun-Bafra T Tipi Cezaevi: Mehmet Yıldırım, Yakup Turgut, Metin Keremun, Serbest Süleyman, Tekin Çakmak, Salih Öztürk.

Çankırı E Tipi Cezaevi: Kader İdin, Mahmut Balkaş, Rojhat Özkan,

Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi: Yılmaz Kahraman, İsa Kilvan, Kenan Yıldızbakan, Haşim Dölek ve Şemsettin Gergin.

Adana-Karataş Kadın Cezaevi: Gamze Erol, Aycan Özdoğan, Deniz Abukan, Ceylan Akgül, Kadriye Gülter.

Hatay M Tipi Cezaevi: Cihan Çoban, Cemil Sayın, Mahsum Sağlam, Murat Şimşek, Nevzat Etiz, Suat Günbeyi.

Osmaniye T Tipi Cezaevi: Bazi Aslan, Mehmet Akar, Osman Bozkurt, Reşit Taş, Mazlum Kapan.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi: Yasemin Aslan, Ruşen Gültekin, Aysel Güler, Semra Karabaş, Emel Çetin, Pervin Yerlikaya Babir, Jiyan Polat, Şahnaz Akdoğan, Nurcan Yolvercan, Hülya Yer.

Mardin E Tipi Cezaevi: Reşat Kaymaz, Sait Ercik, Agit Gökhan, M. Eren Demirkan, Zeynep Coşkun, Zeynep Altınkaynak, Elif Yılmaz.

Rize-Kalkandere L Tipi Cezaevi: Faysal Tunç, Serdar Toprak, Kadir Emek, Ahmet Oğuz, Erdoğan Dinçer.

Burdur E Tipi Cezaevi: Nihat Ekmez.

Oltu T Tipi Cezaevi: M. Salih Erdem, Nihat Varlı, A.Rahim Yıldız.

Diyarbakır D Tipi Cezaevi: Ahmet Makas, Salih Akdoğan, Cevher Ay, Hüseyin Orhan, Engin Demir, Mehmet Çoku, Nusret Saltan, Hasan İraz, Celalettin Güngen, Necdet Şan, Murat İlhan, Faysal Sarıyıldız.

Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Mithat Gümüş, Fetullah Yiğit, Kurtulmuş Atalay, Sinan Yiğit.

Sincan Kadın Cezaevi: Nilüfer Şahin, Songül Enüştekin, Meltem Çoban.

Denizli D Tipi Cezaevi: Zeki Demirhan, Hasan Keleş, Ramazan Nazlıer, Fahrettin Kocakaya.

İskenderun M Tipi Cezaevi: Nizar Aka, Faruk Aydın, Emrullah Abay, Yusuf Başaran.

Van F Tipi Cezaevi: Bekir Kaya, Abdülkerim Sayan, Cüneyt Caniş.

Ordu E Tipi Cezaevi: A. Selam Şehmuz, Bayram Arslan, Şafii Kayhan.

Erzurum H Tipi Cezaevi: İsmail Çevik, Emrah Zoroğlan, Vural Turgut, Ebubekir Eker, Nimet Malkan, Yılmaz Acar, İlyas Tanrıverdi, Fırat Tanrıverdi, Aydın Atalay, M. Nuri Ayman.

16 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi: Cengiz Çiçek, Selahattin Arslan, Azad Metin, Ahmet Soysal, Sadun Solhan.

Midyat M Tipi Cezaevi: Reşit İskân, Kemal Onur, Mazlum Dilek, Ferda İldan, Edip Uludağ ve Şadiye Manap.

Ceyhan M Tipi Cezaevi: Burada bulunan 61 tutsak açlık grevine girdi.

Rize Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevi: Sedat Oğul ve Sedat Can.

17 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Kırıkkale F Tipi Cezaevi: Zana Mazak, Vahdettin Turan, Vahit Ufuk Yüksel.

Muş E Tipi Cezaevi: Bahar Uçak, Necibe Armin.

Karabük T Tipi Cezaevi: A. Haydar Elyakut, Nihat Şahin, Veysel Avcı.

Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi: H.A., O.B., M.K., H.A., S.S., K.S. ve P.E. isimli çocuk tutsaklar, Gıyasettin Yalçın, Sait Kaya.

22 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Eskişehir H Tipi Kapalı Cezaevi: Tekin Asi, Seydi Ali Demir, Remzi Almaz.

Bingöl M Tipi Cezaevi: Hanefi Eser, Yalçın Keskin, Diren Yaşa, Suphi İsmail, Emrah Obiç, Davut Avcı.

Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi: M. Emin Yıldırım

23 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Tokat Cezaevi: Halil Dağ, Celal Binici, Halil İbrahim Çelikdemir.

24 EKİM 2012 GÜNÜ BAŞLAYANLAR:

Silifke M Tipi Cezaevi: Hasan Öğüt, Süleyman Yıldız, M. Faruk Ayhan, Yasin Aka, Ramazan Çınar.

Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi: Gülser Yıldırım

Bu haber toplam 15409 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT