1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 75 Yol ne zaman bitecek
75 Yol ne zaman bitecek

75 Yol ne zaman bitecek

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır'da bu gelişmelere paralel olarak olumlu gelişmeler vatandaşları bir hayli memnun ediyor.

A+A-
Ancak bazı konular var ki, yıllardır yaşanan sorunlara rağmen çözüme kavuşturulmaması nedeniyle, vatandaşların hayatını kâbusa çevirmeye yetiyor.
 
İlgili kurumların duyarsız kalışları, çoğu zaman da kurumların topu birbirlerine atmaları nedeniyle, olan her zaman ki gibi vatandaşlara oluyor.
 
ARTIK BU SORUNU ÇÖZÜN
 
Bu sorunlardan biri de her geçen gün hayatı giderek zorlaştıran, özellikle kış aylarında hayatı çekilmez hale getiren '75 yol' konusu.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan, Şanlıurfa- Elazığ yolunun bağlantısını sağlayan 75 metre genişliğinde 5 kilometre uzunluğundaki çevre yolu, yaklaşık 6 yıl önce dönemin DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün katılımıyla büyük bir coşkuyla açılmıştı.
Törene,Dönemin yetkilileri sırasıyla katılanlar , DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün yanı sıra, Diyarbakır milletvekili Gülten Kışanak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, DTP ilçe belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, DİSİAD Başkanı Raif Türk ve yaklaşık bin kadar vatandaş katılmıştı. 
 
KIŞIN ÇAMUR DERYASINA DÖNÜYOR
 
Yolun trafiğe açılması 6 yıl öncesine dayanmakta. Ama 75 metre genişliğindeki yolun tamamı ne hazindir ki, hiç bir zaman kullanılamadığı gibi sadece iki veya üç aracın geçebileceği genişlikte asfalt yapılarak tabiri caizse göz boyandı. Özellikle yolun kavşak bağlantıları son derece kötü ve sürekli su birikintileri olmakla beraber kış aylarında, semt sakinleri de çamurla mücadele etmek zorunda kalmaktalar.
 
Resimlerde görünen kavşağın hemen ilerisindeki gayrimenkullerin fiyatı yaklaşık 400 bin lira iken belediyenin halkına gördüğü bu reva tartışma konusu olmakta. Belediyelerin asıl amaçlarının halka hizmet olduğu göz önüne alındığında bu şekilde hizmetten yoksun bir
 
Görüşlerini dile getiren vatandaşlar, 'seçim öncesinde yetkililerin yardım taleplerimize kulaklarına tıkamayacaklarını umuyoruz. Bu yaşanan çarpıklıklar, çamur deryası içinde karşıdan karşıya geçmek zorunda kalan vatandaşlar ve yine bu çamur deryasında Araç kullanmak zorunda kalan sürücülerin talepleri lütfen göz önüne alınsın. Yetkilileri göreve davet ediyoruz' şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT