1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 70. Yıl 52. Dönem Mezunlarını Verdi
70. Yıl 52. Dönem Mezunlarını Verdi

70. Yıl 52. Dönem Mezunlarını Verdi

Diyarbakır 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi düzenlenen coşku bir tören ile 52. Dönem mezunu olan 59 öğrenciye diplomalarını verdi.

A+A-

Rekabet Kurumu Cumhuriyet fen Lisesi konferans salonunda Yenişehir ilçe Kaymakamı sayın Mehmet Özel'in de katıldığı bir törende hemşir ve hemşire olarak mezun olan 59 öğrenciye temsili diplomaları ve başarı belgeleri verildi. 

Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Sağlık Müdürlüğü ,Halk Sağlık Müdürlüğü  ve her düzeyden okulların yöneticileri, öğrenciler ile velileri katıldı. Okulu derece ile bitiren Canan Kaya, Sene Tüfek ve Zozan Okkan’a diploma ve ödüllerini Yenişehir ilçe kaymakamı  Mehmet ÖZEL verdi.


Öğrencilerinin mezuniyetinin kendini iftaharlandırdığını dile getiren ve heyecanlı olduğunu söyleyen okul müdürü Yemlihan Kılıç, “Bu gün burada birbirinden kıymetli 59 güzide öğrencimizi mezun ediyoruz. Sevgili gençler , unutmayın ki sizler  sadece Diyarbakır'ın değil bölgemizin; hatta Türkiye'nin sayılı  öğrencileri arasında yer alıyorsunuz. Her açıdan iyi  yetiştiniz. Bu bilgi ve deneyimlerinizi tüm insanlığın yararı için kullanmak için yemin edeceksiniz. Ve aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli öğüt Peygamber efendimizin  (S.A.V) şu hadisi şerifi olsun. ''Sizin en hayırlınız  insanlara hayırlı olanlarınızdır'' Hepinizi şahsım ve okulum adına kutluyor başarılar diliyorum. Burada gerek müdür yardımcılarımız gerek okul da çalışan öğretmen ve personellerime  teşekkür ediyorum. Başarı hepimizin başarısıdır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.
    

 

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler