1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 7 Saatte 600 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı
7 Saatte 600 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı

7 Saatte 600 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı

Dünya Diyabet günü nedeniyle Dicle Üniversitesi Hastaneleri Endokrinoloji kliniği tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.

A+A-

 Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 7 saat içerisinde 600 kişinin kan şekeri ölçümü yapıldı.
 
13 Kasım 2015 tarihinde Dicle Üniversitesi Kardiyoloji Hastanesi Konferans Salonunda Diyabet ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Hastane çalışanları, diyabet hastaları, hasta yakınları ve vatandaşların katıldığı toplantıda konuşan Dicle Üniversitesi Hastaneleri Endokrinoloji öğretim üyesi Prof. Dr. Alpaslan Kemal Tuzcu, Katılımcılara diyabet (şeker hastalığı) tanısı, risk faktörleri ve tedavi yaklaşımları hakkında bilgiler verdi.
 
Etkinlik kapsamında 16 Kasım 2015 tarihinde de D.Ü. Hastaneleri ana binası poliklinikleri girişinde kan şekeri ölçüm standı açıldı. Standta, 09:30 ile 16:00 saatleri arasında 600 vatandaşın ücretsiz kan şekeri ölçümü yapıldı ve diyabet ile ilgili broşürler dağıtıldı.
 
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantta, Endokrinoloji kliniği hemşireleri Songül Çetin, Ergüler Kılıçkap, Fatma Şener ve Mehmet Varol tarafından yedi buçuk saat içerisinde 600 vatandaşın kan şekeri ölçümü yapıldı. Ölçüm sırasında vatandaşlara Endokrinoloji öğretim üyeleri Prof. Dr. Alpaslan Kemal Tuzcu, Yrd. Doç. Dr. Faruk Kılıç ve Uzm. Dr. Zafer Pekkolay tarafından diyabet hakkında bilgiler verildi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler