1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 7 hayat karardıktan sonra
7 hayat karardıktan sonra

7 hayat karardıktan sonra

Diyarbakır'da 2 yıl içerisinde 7 kişinin trafik kazaları yüzünden yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı Şanlıurfa yolu üzerine, son bir ay içerisinde 3 yaya üst geçidi yapıldı.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde burada yaşanan trafik kazasında yaşamını yitiren Veysel Şimşek'in dayısı Vedat Çelik, “Kazadan hemen sonra üst geçit için çalışmalara başladılar. Bu bile ihmal olduğunun göstergesidir. Bir şey yapmaları için insanların ölmesi mi gerek?” dedi

Şanlıurfa yolu üzerinde son iki yıl içerisinde hamile bir anne ve çocuğu, 3 dershane öğrencisi, bir hemşire ve bir sağlık çalışanı olmak üzere 7 kişi, yaya üst geçidi olmaması nedeniyle trafik canavarına kurban gitti, onlarca kişi de yaralandı. Ancak yıllarca dile getirilmesine rağmen burada üst geçit yapmayan ve kazaları sadece izlemekle yetinen Karayolları, burada meydana gelen son ölümcül kazada Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi çalışanı Veysel Şimşek'in yaşamını yitirmesiyle birlikte, üst geçit çalışmalarına başlandı. Şimşek'in yaşamını yitirdiği 13 Haziran'dan bu yana Şanlıurfa yolu üzerine 3 yaya üst geçidi yapıldı.

“Geç kalındığının göstergesidir”

Veysel Şimşek'in dayısı Vedat Çelik, halen trafik kazasının failini bilmediklerini ve ortaya çıkarılmasını istediklerini belirterek, “Yıllarca kazalar yaşandı bu yolda. 7 insan öldü, bir sürü insan yaralandı. Tehlikenin farkındaydılar ama yine de üst geçit yapmadılar. Yeğenim öldükten sonraki gün üst geçit çalışmalarına başladılar. Bu bile ihmalin açık göstergesidir. Bu bile suçlu olunduğunun, geç kalındığının göstergesidir” dedi.

İşyerinin Şanlıurfa yolu üzerinde olduğunu anlatan Çelik, “Şimdi bile bazı çalışmalar yapılıyor ancak güvenlik tedbirleri alınmıyor. Geçen gün bir bankanın karşısına üst geçit yaptılar çünkü burada da kaza yaşandı. Bir çalışma yapmaları için birilerinin zarar görmesi mi gerek? Neyi bekliyorlar anlamıyoruz. İş makineleri çalışırken, araçlar yanlarından vızır vızır geçiyor. Çalışırken ışıklı tabela koymuyorlar, yön levhaları yok. İnsan hayatını önemsemiyorlar. Üst geçit yapmışlar ancak insanları yönlendirmeleri lazım. Yola korkuluk yapılması lazım ki insanlar üst geçidi kullansın. Dünyanın her yerinde bu böyledir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT