1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 7 Bin kişi dinlendi
7 Bin kişi dinlendi

7 Bin kişi dinlendi

DİYARBAKIR- Güneydoğu Medya Platformu Başkanı Ömer Serdar Çimen, dinleme iddiaları ile ilgili yerel bir gazeteye ilan verdi.

A+A-
Diyarbakır'da yerel yayın yapan Olay gazetesine ilan veren Çimen, son dinlemelerle paralel yapı denilen örgütün kendini aştığını belirtti. Çimen, verdiği ilanda şu ifadelere yer verdi:
 
“7 bin kişiyi dinlemişler, bu bizim bildiğimiz. Buz dağının arkasına kim bilir daha kimleri dinlemişler. Bu ülkenin kriptolu telefon kullanan Başbakanını, MİT'i ve İçişleri Bakanı'nı dahi dinleyip montajlar yapacak kadar gözünü karartmış, bir yapıyla karşı karşıyayız.
 
Bu süreçte örgütün her türlü kumpası yapabilecek bürokrasi ordusuna sahip olması onların ülkeye silahlı örgütlerden daha fazla zarar verme imkanını elde ettiğini gördük. Bugün bütün haber sitelerinin yer verdikleri iddialar yenilir yutulur gibi değil. Devlet içinde başka bir devlet anlayışına müsaade edilemez. Dinlemelerle elde ettikleri bilgileri dış istihbaratlarla paylaşan bu örgütün cemaat ayağı kırılmıştır. İtikadı güçlü bir cemaat bu işlere bulaşmaz ama görünen o ki, cemaat içinde derin bir yapılanma var ve bu yapılanmanın geçmişi çok da uzak değil. 15 yıl içerisinde bu kadar kapsamlı, bütün kurumlara sızmış olmaları perde arkasında büyük bir fotoğrafın olduğunu gösteriyor. Amaca giden her yol mubahtır anlayışıyla, devlet içinde devlet olmak, derin devletin yerini almak isteyen tehlikeli bir örgütle karşı karşıyayız. Ne yazık ki, bu yapılanma bütün kurumlarda karşımıza çıkıyor.
 
Örgütün tek hedefi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Erdoğan'sız bir Türkiye düşünüyorlar. Küçük olsun ama bizim olsun mantığıyla hareket ediyorlar. Bu paralel yapı mutasyona uğrayan virüs gibidir, girdikleri vücudu teslim almadan durmaz ve bunun için her yolu deniyorlar. Son dinlemeler de bunun en bariz göstergesidir. Ama herkes bilsin ki, bu millet bu oyunlara, kumpaslara, pusulara gelmez ve bu milletin pusulası şaşmaz. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin gerçek lideridir. Bu millet liderini hiç kimseye yedirmez. 60. doğum gününü kutladığımız bugün de sayın başbakanımıza uzun, sağlıklı, halka hizmetle geçecek muvaffakiyetler diliyoruz.”
 
(YRT-AKK-Y)
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT