1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 7 bin 700 öğrenci Dicle Üniversiteli oldu
7 bin 700 öğrenci Dicle Üniversiteli oldu

7 bin 700 öğrenci Dicle Üniversiteli oldu

Dicle Üniversitesi, kendisini tercih eden yeni öğrencilerini karşılamaya başladı.

A+A-

Dicle Üniversitesine girmeye hak kazanan 7700 öğrenci, dünden itibaren resmen kazandıkları kurumun öğrencisi olmak için ilk adımlarını attı.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Dicle Üniversitesine girmeye hak kazanan 7700 öğrenci, dünden itibaren resmen kazandıkları kurumun öğrencisi olmak için ilk adımlarını atacaklar. Kayıt yapacak öğrencilerle beraber Dicle Üniversitesi öğrenci sayısı 31.500 oldu.

5 dakikada kayıtları yapılıyor

Kayıtlar süresince 50'ye yakın üniversite personeli kayıtları gerçekleştirdi, öğrencilere yardımcı oldu. Uzman personeller eşliğinde öğrenciler, 5 dakika gibi kısa bir zamanda fakültelerine kayıtlarını gerçekleştirerek resmen Dicle Üniversitesi öğrencisi oldular. Öğrenciler kimlik kartlarını kayıt tamamlandığı andan itibaren de beklemeden hemen teslim aldı.

Her fakülte için bir gün

Tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin kaydı ile başlayan kayıt programı çerçevesinde kayıtlara her fakülte veya yüksekokul için bir gün ayrıldı. Velilerinde bulunduğu salonda öğrenciler, kayıtlarını tamamlayarak eğitim görecekleri Dicle Üniversitesi öğrencisi olmanın sevincini aileleri ile paylaştı. Kayıt işlemleri Dicle Üniversitesi kapalı spor salonunda sabah 08.00 ile akşam 17.00 arasında toplam 5 gün devam edecek.

Otogarda karşılanıyorlar

Dicle Üniversitesi, öğrencilerini her yıl olduğu gibi otogar ve havalimanında karşılıyor ve kayıtlarını tamamlayana kadar kendilerine her konuda yardım ediyor. Dicle Üniversitesi barınma olanakları, ulaşım imkânları ve öğrenci kulüplerine üyelik konusunda bilgilerde görev yapan öğrenciler tarafından veriliyor.

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT