1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 7 Bin 547 öğrenci TEOG sınavına girdi
7 Bin 547 öğrenci TEOG sınavına girdi

7 Bin 547 öğrenci TEOG sınavına girdi

SİİRT- Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına Siirt'ten 7 bin 547 öğrenci girdi.

A+A-
İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin liseye girişte ilk aşama olan TEOG sınavının il merkezinde 31, il genelinde ise 117 solanda yapıldığını söyledi.
 
2 bin personelin görev yaptığını sınavın iki gün süreceğini dile getiren Suay, “Bu sınav öğretmenin yaptığı 3 sınavdan birinin bakanlık tarafından yapılmasıdır. Bugün de düzenlenecek olan ve her iki gün de 3'er dersten ortak sınav olacak öğrenciler, her ders için 40 dakika ter dökecek. 20'şer soruluk sınav aralarında ise 30 dakika dinlenme arası verilecek. İlimizde 7 bin 547 öğrencinin girdiği sınavın sorunsuz geçmesi için tüm hazırlıkları günler öncesinden tamamladık. Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavları yapılacak. Fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları da yarına kalacak” dedi.
 
Siirt'te sınava giren öğrenciler aileleriyle birlikte sabah erken saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Sınav öncesi heyecanlı oldukları gözlenen öğrencileri aileleri sakinleştirmeye çalıştı. Sabah saat 09.00'da başlayan sınavlar saat 12.00'de tamamlandı.
 
(MND-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT