1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 692 KHK ile göreve iade edilenlerin isim listesi
692 KHK ile göreve iade edilenlerin isim listesi

692 KHK ile göreve iade edilenlerin isim listesi

Son dakika: Yeni KHK Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte ihraç edilenlerin tam listesi

A+A-

(OHAL) kapsamında yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayımlandı. Kararname ile terör örgütleri ile irtibatı veya iltisaklı olduğu gerekçesiyle 7 bin 348 personel kamudaki görevinden ihraç edilirken, daha önceki KHK'larla ihracına karar verilen 302 kişi ise görevine iade edildi. KHK ile eski Galatasaraylı futbolcular Hakan Şükür ile Arif Erdem'e verilen madalyalar geri alındı. KHK ile ayrıca, 342 emekli personelin de rütbesi alındı.

GÖREVE İADE EDİLENLERİN İSİM LİSTESİ

Belediyelerde kapsamlı ihraç

KHK ile mahalli idarelerde de kapsamlı ihraçlar yapıldı. Buna göre terör örgütleri ile itribatı veya iltisakı olduğu gerekçesiyle mahalli idareler personelinden 1486 kişi görevinden alındı.

302 göreve iade

KHK kapsamında daha önceki KHK'lar ile görevden alınan 302 kişi de görevine iade edildi. Bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 36, Kalkınma Bankası'ndan bir, TRT'den 2, Adalet Bakanlığı'ndan 49, Aile Bakanlığı'ndan iki, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 5, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan iki, SGK'dan 6, İller Bankası'ndan bir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 17, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 5, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 15, içişleri Bakanlığı'ndan iki, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nden 56, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 4, Maliye Bakanlığı'ndan 17, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 40, Sağlık Bakanlığı'ndan 17, Ulaştırma Bakanlığı'ndan iki, Yükseköğretim Kurumu'ndan 26 personel görevine iade edildi.

GÖREVE İADE EDİLENLERİN İSİM LİSTESİ

Milliyet

HABERE YORUM KAT