1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 60 takım sokakta basketbol oynadı
60 takım sokakta basketbol oynadı

60 takım sokakta basketbol oynadı

Kayapınar Belediyesi'nin düzenlediği Sokak Basketbol Turnuvası'nın 6'ıncısı yapılan final maçlarıyla sone erdi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi, Semt Sahası'nda yapılan Sokak Basketbol Turnuvası'nın kapanışına Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, BDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Emin Yılmaz, Basketbol Diyarbakır İl Temsilcisi Erkan Kardaş, meclis üyeleri ve okul yöneticileri katıldı.

Düzenledikleri turnuvalarda sporun yarışma zihniyet yerine dayanışma, birlik ve uzlaşma kültürünün gelişimini sağlamayı amaçladıklarını belirten Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Dağ, "Bu yıl 6'ıncısı düzenlediğimiz Sokak Basketbol Turnuvası bir hafta süren maçlar sonucu sona erdi. Bu yıl ilçemiz sınırları içinde bulunun okullardan 60 takımın katıldığı turnuvada, 240 sporcu mücadele vermiştir. Belediye olarak gençlerimize yönelik bu yönlü 8 turnuva düzenliyoruz. Bu turnuvalar belediyemiz tarafından gençlerimiz için yapılan semt sahalarında yapılıyor. Bundan sonraki etkinlikleri yakın bir zamanda faaliyete geçecek spor tesisimizde daha iyi şartlarda düzenleme imkânı olacaktır. Bu turnuvalarda amaç sporun yarışma zihniyeti yerine dayanışma, birliktelik ve uzlaşma kültürünün gelişimi sağlamaktır. Gençlerimizi kütü alışkanlıklara iten politikalara karşı bu etkinliklerimiz sürecektir" şeklinde konuştu.

Yaşamın her alanında yaptıkları hizmetlerle örnek bir belediyecilik pratiği ortaya koyduklarını belirten BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ise, "Bu turnuvaya katılan tüm genç arkadaşları selamlıyorum. Spor evrensel kültürün bir parçasıdır. Spor dünyada yaşayan farklı dillerden, kültürlerden, inançlardan ve farklı kimliklerden insanları bir araya getiren bir araçtır. Spor barış kültürünün yaygınlaşmasında ve yayılmasına hizmet eder. Aynı şekilde gençlerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunur. Kayapınar Belediyemizin sporun hizmet ettiği bu amaçlar doğrultusu sizlere sunduğu bu olanaklardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan final maçları sonucu dereceye giren takımlara katılımcılar tarafından kupaları takdim edildi. Altıncısı yapılan sokak basketbol turnuvasına 16'sı kadın olmak üzere 60 takım katıldı. Tüm katılımcı sporcuların spor malzemeleri belediye tarafından karşılandı.

HABERE YORUM KAT