24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

60 Özel Harekatçı'ya tayin

60 Özel Harekatçı'ya tayin

11 Ekim 2014 Cumartesi 11:22

Türkiye pkk ile boğuşurken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde ilginç bir tasfiye yaşandı.

Diyarbakır Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ndeki 60 özel harekatçı polis, bağlı bulundukları Özel Harekat Şubesi'nden çıkarıldı.

Özel Harekatçı polislerin şubeyle ilişiği kesilerken, hiçbir gerekçe gösterilmemesi de dikkat çekti. Yıllardır pkk ile mücadelede aktif rol alan 60 Özel Harekatçı'nın tam da pkk yandaşlarının silahlı kalkışmaya kalktıkları bir dönemde ve de gerekçe gösterilmeden şubelerinden çıkarılması, değişik yorumlara yol açtı.

Tasfiye furyası

Kimi iddialara göre; Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Emniyet'te başlatılan tasfiye furyasının, hangi şart altında olursa olsun sürdürüldüğü belirtiliyor. Emniyetteki tasfiyelerin en yoğun olduğu illerden biri de Diyarbakır.

Diyarbakır'da “yolsuzluk” ve “rüşvet” operasyonu sonrasında görevden alınan polis sayısı 2 bin 500'ü buldu. Görevden alınan 2 bin 500 polis, görevden alınarak farklı bir birime atandı ya da tayini çıkartılarak başka bir şehre gönderildi. Daha önce de Diyarbakır Emniyeti'nde görevli, İstihbarat ve TEM şubelerinin de aralarında bulunduğu bütün şube müdürleri, şube müdür yardımcıları, baş komiserlerle alanında uzman yüzlerce polis memuru bu işleme tabi tutuldu. Son olarak geçtiğimiz günlerde Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli 60 polis memuru makul bir gerekçe gösterilmeden şubeden çıkarıldı.

İlçelere gönderildi

Yıllarını pkk ile mücadeleye adayan polis memurları, kritik bir dönemde karakollara ve dış ilçelere görevlendirildi. Diyarbakır'da daha önce de aynı şubede görev yapan polis memurları, Lice ve Kulp gibi ilçelere gönderilmişti.

Okunma Sayısı : 4592
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com