1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 6 maçlık cezaya duruşmalı savunma yapılacak
6 maçlık cezaya duruşmalı savunma yapılacak

6 maçlık cezaya duruşmalı savunma yapılacak

DİYARİNSESİ.ORG - Yeni Diyarbakırspor'un son oynadığı Play-Off yarı final karşılaşması sonrası çıkan olaylardan aldığı 6 maç seyircisiz oynama cezası için duruşmalı savunma talebi kabul edildi.

A+A-

YENİ DİYARBAKIRSPOR’UN  DURUŞMALI SAVUNMA TALEBİNE ‘EVET’

TFF Tahkim Kurulu, Denizli Büyükşehir Belediyespor’la oynanan Play-Off yarı final rövanş maçında hakem Hüseyin Sabancı’nın verdiği haksız penaltı kararı nedeniyle yaşanan olaylar üzerine  PFDK tarafından 6 maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan ve 3 futbolcusuna  da 6’şar maç men cezası verilen  Y.Diyarbakırspor’la ilgili yeni bir karara imza attı. Daha önce kulübün itirazını kabul eden Tahkim Kurulu, kulübün duruşmalı savunma yapma talebini de kabul etti.

DURUŞMA 10 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ
Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada,”Yeni Diyarbakır Spor A.Ş.'nin kulübün kendisi ve futbolcuları Ceyhun Demircan, Tunç Murat Behram ve Erhan Kurt'un PFDK'nın 21.05.2015 tarih ve E.2014-2015/1132, K.2014-2015/1323 sayılı kararına itirazına ilişkin dosya incelendi. Yapılan müzakere neticesinde, Yeni Diyarbakır Spor A.Ş.'nin duruşma talebinin kabulüne, 10.06.2015 Çarşamba günü saat 10.00'da duruşma açılmasına, duruşma gün ve saatinin Yeni Diyarbakır Spor A.Ş.'ye bildirilmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT