1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 6-8 Ekim olaylarını organize eden 7 kişi yakalandı
6-8 Ekim olaylarını organize eden 7 kişi yakalandı

6-8 Ekim olaylarını organize eden 7 kişi yakalandı

Diyarbakır’da PKK’ye yönelik yapılan baskınlarda, 6-8 Ekim olaylarında gençleri saldırılara yönlendirdikleri belirtilen 7 kişi yakalandı.

A+A-

Ergani ilçesinde PKK’ye yönelik yapılan eşzamanlı baskınlarda, 6-8 Ekim olaylarında gençleri saldırılara yönlendirdikleri belirtilen 7 kişi yakalandı.


Diyarbakır Valiliğinin yapılan açıklamada, baskınlar sonucu çok sayıda mühimmat ve örgütsel dokümanın ele geçirildiği de belirtildi.


Yakalanan kişilerin kamu kurum ve kuruluşları ile polislere yönelik eylem hazırlığında olduğunun belirtildiği açıklamada, zanlılardan M.G.’nin evinde yapılan aramada bir tabanca, 15 mermi, 5 kullanıma hazır el yapımı bomba, 12 el yapımı bomba için hazırlanmış boş materyal, patlayıcı madde yapımında kullanılan 3 kilo şeker karışımı patlayıcı malzeme ve olaylarda kullanılmak üzere hazırlanmış kıyafet malzemesi ele geçirildiği kaydedildi.


Açıklamanın devamında, Menderes Mahallesinde bulunan Eşit Yurttaş Derneği’nde yapılan aramada ise örgütsel doküman ele geçirildiğine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler