1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 50 yıl sonra taraftarsız kalan Diyarbekirspor ile Azrailler için barış çağrısı
50 yıl sonra taraftarsız kalan Diyarbekirspor ile Azrailler için barış çağrısı

50 yıl sonra taraftarsız kalan Diyarbekirspor ile Azrailler için barış çağrısı

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor'un geçtiğimiz hafta evinde oynadığı Maltepespor karşılaşmasında tribünler bomboş kaldı.

A+A-

50 Yllık Diyarbakırspor efsanesinin hüzünle sonlanmasının ardından yerine kurulan Diyarbekirspor'u destekleyen Azrailler ile Kulüp yönetimi arasında yaşanan sorun yüzünden geçtiğimiz hafta tribünler hiç de alışık olmayan görüntülere sahne oldu.

Diyarbekirspor Yönetiminin "hiç bir grup ile bundan sonra bağımız yoktur açıklaması" sonrası Azrailler'de maçlara gitmeme, destek olmama kararı almışlardı.

Ceviz kabuğunu doldurmayacak küçük olayların sadece krizi idare edememenin bedelini, taraftarın ayrılması camiada da hoşnutsuzluk yaratıyor. 2 Milyonu aşan nüfusu ile, yılların süper lig ekibinin yalnız başına kalmasına kentin ileri gelenleride olumlu karşılamadıklarını açıkladı.

SAYAR: TARAFTAR KOPARILMAMALIDIR
DTSO Başkanı Ahmet Sayar'da şahsi hesabından yaptığı açıklama ile, bu durumun kentin imajına yakışmadığını ifade ederek şunları yazdı:"Problem ne olursa olsun, taraftar ile Takım birbirinden kopmamalıdır. Taraftarsız bir Diyarbakır takımı görüntüsü Kent için olumlu değildir.Maddi,manevi fedakarlık yapan;Kulüp yönetimi,taraftar temsilcileri bir araya gelmeli ve sorun giderilmelidir.Enerji; içe değil; hedefe odaklanmalıdır.Bu konuda gerek Kulüp gerekse de taraftarın duyarlılık ve fedakarlık yapacağına inanıyorum."

HABERE YORUM KAT