1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 50 metrelik direğe çıkan şahıs 17 saat sonra indi
50 metrelik direğe çıkan şahıs 17 saat sonra indi

50 metrelik direğe çıkan şahıs 17 saat sonra indi

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 50 metrelik direğe çıkan şahıs 17 saat sonra indi.

A+A-

Çınar İlçe Emniyet Amirliğinin karşısında yer alan bir GSM operatörüne ait 50 metrelik direğe çıkan şahıs, 17 saat sonra ikna edilerek direkten indi.


Dün akşam saatlerinde bir GSM operatörünün direğine çıkan Ali Muhammet Reşit (44) adlı şahıs, polisin tüm çabalarına rağmen 17 saat boyunca direkten inmedi. Polisin Türkçe ve Kürtçe yaptığı hiçbir anonsa cevap vermeyen Ali Muhammet Reşit için olay yerine ambulans, itfaiye ve AFAD’a bağlı ekipler sevk edildi.


Aç ve susuz biz vaziyette 50 metrelik direkte beklediği belirtilen Reşit’i ikna etmek için, direğe AFAD’a bağlı bir görevli çıktı.


AFAD görevlisi ile konuşan Reşit, Çınar İlçe Emniyet Amiri Metin Cengiz ile telefonda görüşmek istediğini belirtti. Cengiz ile telefonda konuşan Reşit, ikna edilerek aşağıya indirildi.


Sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu Reşit’in direğe niçin çıktığı öğrenilemezken, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldüğü bildirildi.


Öte yandan Mısır uyruklu olduğu iddia edilen Reşit’in 2013 yılı mart ayında Tekirdağ merkeze bağlı Seymenli köyü girişinde bulunan 90 metrelik GSM operatörü direğine çıktığı, 50 saat direkte kaldığı ve uzun çabalar sonucu dönemin Tekirdağ Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım Uzun tarafından indirildiği ortaya çıktı. Söz konucu bu olay medyada geniş yer almıştı. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler