1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 50 kişilik eli sopalı grup hastane bastı
50 kişilik eli sopalı grup hastane bastı

50 kişilik eli sopalı grup hastane bastı

Türkiye'nin en büyük hastanalerinden biri, 50 kişi tarafından savaş alanına çevrildi

A+A-

Rahatsızlanıp hastaneye götürülen yakınlarına bakılmadığını gerekçe gösteren 50 kişilik grup Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisini bastı ve 20 dakika süresince eşine ender rastlanır terör estirdi. Bu sürede üzerinde hastane personeli olduğunu gösteren önlük ya da üniforma taşıyan herkese saldıran grup polisleri de hedef aldı. 4'ü polis 6 kişinin yaralandığı olaylarda takviye polis ekipleri biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Mahkeme 40 kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgileri belirlenen 5 kişiyi tutukladı.

DOKTOR VE HEMŞİRELERLE TARTIŞTILAR

İftardan sonra evinde fenalaşan Nazmi Ulubay (50), 2 çocuğu ve eşi tarafından hastanenin acil servisine getirildi. Nazmi Ulubay sıra beklerken doktorların durumu daha ağır olan bir kadın hasta ile ilgilenmesi çocuklarını kızdırdı. Ulubay ailesinin doktor ve hemşilerle tartışmasına güvenlik görevlileri müdahale etti.

ELİ SOPALI GRUP HASTANEYİ BASTI

Bunun üzerine Ulubay ailesi, akrabalarını arayarak hastaneye çağırdı. Hastaneye gelen eli sopalı yaklaşık 50 kişi acil serviste önlerine çıkan doktor, hemşire, polis ve güvenlik görevlilerini feci şekilde dövdü.

ACİL SERVİSTE TERÖR AN BE AN GÜVENLİK KAMERASINDA

Acil servisi savaş alanına çeviren saldırı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Yaklaşık 5 dakika süren olaylar sırasında acil servisteki onlarca hasta ve hasta yakını büyük panik yaşadı. Olaylar sırasında 1'i başkomiser, 3 polis memuru ve 2 güvenlik görevlisi yaralandı, acil servisin camları kırıldı.

POLİS BİBER GAZI SIKTI

Takviye ekip çağıran polis, saldırganlarla baş edemeyince çareyi acil servis içinde biber gazı kullanmakta buldu. Sıkılan biber gazı ile acil servis bir anda boşaldı. Kavgaya tanık olan hasta ve yakınları biber gazından etkilenince zor anlar yaşadı. Kavga hastane önünde de sürdü. Ortalığı savaş alanına çeviren saldırganlar takviye ekiplerin gelmesi ile etkisiz hale getirildi. Güvenlik kamerasının kayıtlarına göre acil serviste başlayıp kapı dışında da süren olaylar 20 dakikayı aşkın bir süre devam etti.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Olaylar sonunda gözaltına alınan 40 kişi adliyeye çıkarıldı. Saldırganlardan Tahir Ulubay, Nazmi Ulubay, Alaattin Ulubay ve Mehti Varol, "Devlet malına zarar vermek ve polise mukavemette bulunmak", güvenlik görevlisi Emre Eren ise olayların başlamasında ihmali olduğu gerekçesiyle tutuklandı.