1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 50 derece sıcakta resmi maçlar oynanıyor
50 derece sıcakta resmi maçlar oynanıyor

50 derece sıcakta resmi maçlar oynanıyor

Mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık yaşanan Diyarbakır ilinde resmiyette 40 üzerinde seyreden sıcaklık’ın gayri resmi olarak kesin 50 derneceyi bulduğu Diyarbakır’da bu kavurucu sıcaklarda resmi maçlar oynanıyor.

A+A-

Yetkililerin dur demesi gerektiği bu maç oynama zihniyetinin durdurulması gerektiğini savunan bir çok Diyarbakır’lı spor severler “ Birelirin sıcakta ölmesimi gerekiyorki maçlar oynanmasın “ diyorlar.

Uzmanlar, bu koşulların insan sağlığı için risk oluşturduğuna dikkat çekerek, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını tavsiye ederken, bu şartlarda futbol maçları oynatılması tepkilere yol açtı.

Hava sıcaklığının zirve yaptığı gündüz saatlerinde 2.Amatör Futbol Ligi Play-Off maçları oynatılarak hem sporcular hem de diğer görevlilerin hayatı tehlikeye atılıyor. Yetkililer, kentte yaşanan tesis sorunundan olayı ligin daha önce oynatılamadığını ve bu aydan başka seçenek olmadığını dile getirdi.

Bu duruma tepki gösteren spor adamları ise, “Bu şartlarda maç oynatmak insanları risk altına sokmaktır. İşte kentimizde spora ve sporcuya verilen değer budur. İnsanlar sahada ölse hesabını kim verecek?  Bundan sonra planlama yapılırken tesis durumuna ve hava şartlarına hareket edilmeli. İnsan hayatı bu kadar hiçe sayılmamalı” diyerek görüşlerini dile getirdi.

İNSAN HAYATI  BOŞA SAYILIYOR

Yetkililer,kentte yaşanan tesis sorunundan olayı ligin daha önce oynatılamadığını ve bu aydan başka seçenek olmadığını dile getirdi.

Bu duruma tepki gösteren spor adamları ise,”Bu şartlarda maç oynatmak insanları risk altına sokmaktır. İşte kentimizde spora ve sporcuya verilen değer budur. İnsanlar sahada ölse hesabını kim verecek?. Bundan sonra planlama yapılırken tesis durumuna ve hava şartlarına hareket edilmeli. İnsan hayatı bu kadar hiçe sayılmamalı” diyerek görüşlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT